Nike Tech Fleece Teknolojisi

Nike’ın en klasik stildeki spor giyim ürünlerinin bedene uyumu, yarattığı his ve sağladığı işlevi geliştiren Nike Tech Fleece koleksiyonu, yeni nesil klasik spor kıyafetleri temsil eder. Fleece, hem kalın hem sıcak, ancak hafif ve yumuşak bir malzeme oluşturmak için özel olarak işlenmiş polyesterden yapılan sentetik bir kumaştır. Yoğunluk ve görünüş bakımından farklılık gösteren ve farklı malzemelerin karışımıyla elde edilen birçok farklı fleece türü vardır. Tişört ve eşofman altı genellikle pamuk / polyester karışımından yapılırken pelüş fleece ceketler ve pantolonlar ise genellikle % 100 polyester malzemeden yapılır. Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen, çevre dostu yünlerle karıştırılan fleece kumaşlar vardır. Üretildiği malzemeden ziyade, fleece kumaşın örülerek üretilmesi onun ayırt edici özelliğidir. 


Nike, bazı Tech Fleece ürünlerinde her iki yüzü de pürüzsüz, dikey ve yatay yüksek elastikiyete sahip, sarkma ve çekme oranı düşük, sıcak tutma özelliği oldukça yüksek İnterlok Kumaş arasında yalıtımlı katmana sahip ekstra ağırlık yapmadan ekstra sıcaklık sunan tasarımlarını da kullanıcıları ile buluşturuyor.

Nike Tech Fleece Özellikleri

Belirli özelliklerle donatılmış Tech Fleece ürünler, antrenman yapan sporcuların tercihi olduğu kadar gündelik giyim kombinlerinin de bir unsuru haline gelir. Yüksek konsantrasyonlu polyesterden veya özel işlemden geçirilmiş pamuktan yapılan, dayanıklı Tech Fleece spor giyim ürünleri, performans sporcuları tarafından yaygın olarak kullanılır. Uzun süreli kullanımda dokusunu iyi koruması için tüyleri kısa tutulan, dayanıklılığı yüksek Nike Tech Fleece spor giyim ürünleri oldukça popülerdir.

Fleece kumaşlar örüldükten sonra liflerinin gevşeyerek yumuşak bir his vermesini sağlayan yükseltilmiş yüzeyini oluşturmak üzere bir tarafından fırçalanır. Bu fırçalama işlemi, özellikle fleece tişört ve eşofman altlarında giysinin iç tarafına gelen kısmın cildinize sıcak ve yumuşak bir his vermesi için yapılır. Gelişmiş spor giyim teknolojisiyle donatılan Nike Tech Fleece özelliğini taşıyan kumaşlar, kullanıcının doğal hareketine duyarlı yapıda olmanın yanı sıra hafif bir ısı sağlar. Pamuklu jarse katmanlar arasına yerleştirilerek ihtiyaç duyulduğunda üst düzeyde konfor ve sıcaklık sağlayan katmanlı bir kumaş oluşturur. Jarse yüzeyler, pürüzsüz yapısıyla giysilere içte ve dışta modern bir görünüm sağlar. Daha hafif, sıcak ve nefes alabilir yapıdaki spor kıyafetler, daha iyi bir performans vadeder.

Nike Tech Fleece Günlük Spor Giyim Ürünleri

Çığır açan kumaşı vurgulamak için, Nike’ın en ikonik stilleri temel unsurları korunarak yeni baştan oluşturulur. Üst giyimde kollar, daha fazla hareketlilik için eklemlendirilir, genel üst dikişler azaltılır. Geleneksel nervürlü manşetler, tam ve ergonomik bir uyum için elastik mikro bağlama yöntemi ile tasarlanır. Şık ve sade görünüme sahip Nike Tech Fleece koleksiyonu üstleri, bazı modellerde fermuarlı yan cepler ve manşetlerde baş parmak delikleri sunar. Alt giyim ürünlerinden bazı Nike Tech Fleece eşofman altı modelleri, elastik bel ve manşetler içeren klasik bir alt, ayakkabılarla kolayca giyip çıkarabilmeye sağlayan paça fermuarları sunar. 

Nike Tech Fleece eşofman altı modelleri, açık yan cepleriyle gündelik kullanıma uygun olmasının yanı sıra, kordonlu bel bandı ve diz eklemi için geliştirilen iç kısmı sayesinde dizinize ve belinize iyi oturan bir yapıya sahiptir. Yenilikçi Nike teknolojisiyle geliştirilmiş Nike Tech Fleece günlük spor giyim koleksiyonu sporun modern görünümünü yansıtır.

Nike Tech Fleece Kumaş, kullanıcılarının doğal hareketlerine uyum sağlayan hafif ve sıcak bir yapıya sahiptir. Yenilenen Tech Fleece teknolojisi ile daha hafif, daha sıcak ve daha nefes alabilir ürünlere imza atan Nike, kullanıcılarının gerek antrenman gerekse günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla dur durak bilmeden yenilik peşinde koşar.