{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Güvenli Alışveriş

2.000 TL üzeri Ücretsiz kargo!

Ayakkabı
Ayakkabı

Ayakkabı

1980 Ürün
 1. Varsayılan
 2. Artan Fiyat
 3. Azalan Fiyat
 4. Yeni Gelenler
Filtrele

Seçili Filtreler (0)

Temizle
Daha fazla göster
Daha fazla göster
Daha fazla göster
Daha fazla göster
1980 Ürünü Listele
1980 üründen ürün görüntüledin.

Gün içerisindeki tüm faaliyetlerinizde bütün vücut yükünüzü çeken, sizi dilediğiniz yere taşıyan ayaklarınızın sağlığı ve konforu için ayakkabı seçimleri çok önemlidir. Özellikle de sportif aktivitelerde ayaklarınıza binen yükün hafifletilmesi, vücut dengesinin sağlanması ve performansınızın desteklenmesi bakımından ayakkabılara büyük görevler düşer. Barcin.com, her türlü sportif faaliyetleriniz için en uygun, kaliteli ve şık ayakkabı tercihleri için size zengin ürün çeşitliliği sunar.


Spor Ayakkabısı Türleri Nelerdir?


Spor ayakkabılar, genel olarak ilgilendiğiniz spor branşlarına ve kullanım alanlarına göre kategorize edilir. Futbol ayakkabıları, basketbol ayakkabıları, koşu ayakkabıları, dans ayakkabıları, tenis ayakkabıları gibi birçok farklı türde spor ayakkabısı türü bulabilirsiniz. Ayrıca branş ve kullanım alanları dışında her an ayaklarınızın konforunu sağlayan genel kullanımlarınız için de günlük spor ayakkabı modelleri mevcuttur. Spor ayakkabısı üreticilerinin her modeli erkek spor ayakkabı ve kadın spor ayakkabı türleri olmak üzere iki şekilde kategorize edilir. Nike, Adidas, Puma, Reebok, Hummel, Skechers gibi dünyaca ünlü birçok markanın her sezon güncellenen kreasyonlarında erkeklere ve kadınlara özel olarak tasarlanan spor ayakkabısı modelleri kullanıcılara zengin ürün çeşitliliği sunar. Bu modeller arasından size en yakışan renkleri ve tasarımları, ihtiyacınız olan teknolojileri barındıran spor ayakkabısı modellerini rahatlıkla seçebilirsiniz.


Orijinal Ayakkabı Modelleriyle Ayak Sağlığınız Koruyun


Ayakkabınızın rengi, tasarımı ve kalitesi giyim tarzınızın tamamlayıcısıdır. Beyaz spor ayakkabı modelini sayısız farklı alternatif kıyafetle kombinleyerek tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Spor erkek ayakkabı seçimi, tarzınızı belirlediği gibi ayak sağlığınız için de kritik bir yatırımdır. O nedenle satın almayı düşündüğünüz bir ayakkabının birçok açıdan sağlığınıza katkı sağlayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Ayakkabı satın alırken kalitesini tüm dünyanın bildiği ve güvenilir markalara yönelmeniz faydalı bir hamle olabilir. Spor teknolojileri konusunda uzmanlaşan ve ilk akla gelen markalardan olan Nike ayakkabı modelleri, Adidas ayakkabı modelleri veya Puma ayakkabı modelleri sizin için konforlu ve ayak sağlığınızı koruyan ürünler barındırır. Yıllar süren araştırmalar neticesinde geliştiren teknolojileri ayaklarınızla buluşturan ürünleri Hummel ayakkabı ve Reebok ayakkabı modellerinde de bulabilirsiniz. Ayrıca ayak sağlığına önem verenler için Skechers ayakkabı modelleri de alternatifler arasında sayılabilir.


Çocuklarınızın Sağlıklı Gelişimi İçin Çocuk Spor Ayakkabıları


Birçok markanın özel tasarımları arasında erkek çocuk spor ayakkabı ve kız çocuk spor ayakkabı modelleri de bulunur. Özellikle büyüme çağındaki çocuklar için doğru ayakkabı tercihi, iskelet sisteminin gelişimi ve ayak sağlığı için çok önemlidir. Ayak tabanını ve bilekleri destekleyerek ortopedik çözümler sunan spor ayakkabısı modelleriyle çocuklarınızın sağlıklı gelişimine destek olabilirsiniz. Markalar genellikle yetişkinler için ürettikleri modellerin çocuklar için olan versiyonlarını da ürün yelpazesinde barındırır. Dünyanın her yerinde bir klasik halini alan Adidas Stan Smith, Puma Roma, Hummel Thor, Nike Air Max gibi modellerin çocuklar için olan ürünleri de mevcuttur. Örneğin kendiniz için beğendiğiniz Adidas erkek ayakkabı ürününün aynı konfor ve kaliteye sahip olan modelini çocuğunuz için de satın alabilirsiniz.


Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Ayakkabılar iskelet sistemini, vücudun duruşunu, kemik ve eklem sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerdir. O nedenle ayakkabı tercihinde, ayaklarınızın ve vücudunuzun konforu her zaman önceliğiniz olmalı. Ayakkabı seçerken ayaklarınızın konforu ve sağlığı için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli kriteri şöyle sıralanır.

 • Ayakkabıların tabanı, topuklarınızdan ayak parmaklarınıza kadar ayağınızın her bölümüne vücut ağırlığınızı eşit olarak dağıtmalıdır. Bunun için ayakkabıların yastıklama teknolojisine sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Ayakkabıların üretildiği materyalin nefes alabilen özellikte olması terlemeyi azaltırken bakteri ve mantar gibi çeşitli mikroorganizmaların oluşumunu engeller. Bu hususun ayağınızın hijyeni için çok önemli olduğunu unutmamalısınız.
 • Ayakkabıların içinde ayak parmaklarınızın rahat edebilmesi ve kemik yapısının deforme olmaması için ayakkabıların burun kısmı yeterince geniş olmalıdır.
 • Her markanın standart kalıpları farklılık gösterebilir. O nedenle ayak numaranıza bağlı kalmadan her üründe ayaklarınızın konforunu sağlayacak ebatlarda ayakkabıları tercih etmelisiniz.
 • Ayakkabıların tabanı, yürürken ya da koşarken ayağınızın şeklini alabilecek şekilde bükülebilir özellikte olmalıdır. Ayak sağlığınız için ayakkabıların tam orta kısmı yerine ayak parmaklarına daha yakın kısımlardan esneyen tabanlara sahip olan ayakkabılara yönelmelisiniz
 • Uzun süreli performans gerektiren sportif aktivitelerde, ayakkabıların dayanıklılığının önemli bir kriter olduğunu unutmamalısınız.
 • Spor ayakkabılarının ilgilendiğiniz spor branşına uygun modeller olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece ayakkabılarınız performansınıza katkı da sağlayabilir. Örneğin basketbol ayakkabıları, sporcuların sıçramasını destekleyen özellikler taşırken tenis ayakkabıları ani hareketlere karşı dayanıklı niteliklere sahiptir.


Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?


Ayakkabılarda koku oluşumu çok sık rastlanan sorunlardan bir tanesidir. Ayakkabıların üretildiği materyalin kalitesi ve uygunluğu koku oluşumunu engelleyen kriterlerin başında gelir. Yani, ayakkabılarınızdaki kokuyu gidermek yerine bu sorunu olabildiğince geciktiren ya da engelleyen ayakkabı modellerini tercih etmelisiniz. Bunun için de ayakkabıların nefes alabilen özellikte olması öncelikli koşuldur. Böylece ayaklarınız terlemez ve kokuya neden olan mikroorganizmaların oluşumunun önüne geçilebilir.

Ayakkabılarda koku oluşumunu engelleyebilmek için yapmanız gereken bir diğer hamle ise ayakkabıları uzun süre kullanmamanız olabilir. Ayakkabılarınızı çeşitlendirerek kullanımlarınızın ardından hava alabilecek şekilde dinlendirip koku oluşumunu geciktirebilir ve ayakkabılarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca çoraplarınızı günlük olarak hatta sportif aktivitelerinizden hemen sonra değiştirerek de koku sorununun çözümüne katkı sağlayabilirsiniz.

Dünyaca ünlü birçok markayı ve bu markaların tüm modellerini bir araya getiren barcin.com, aradığınız ayakkabı modellerini ayağınıza getirir. Barcin.com'un zengin marka çeşitliliği sunan ayakkabı kategorilerini ziyaret ederek erkek ayakkabı ve kadın ayakkabı modellerini inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz. Günlük kullanım için ayakkabı modellerinden futbol, basketbol, tenis, koşu, yürüyüş, fitness ayakkabılarına varıncaya kadar sayısız ayakkabı modeli barcin.com'da sizleri bekliyor.

Tümünü göster

Giriş Kayıt ol
Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı