{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Güvenli Alışveriş

2.000 TL üzeri Ücretsiz kargo!

Koşu Giyim

143 Ürün
 1. Varsayılan
 2. Artan Fiyat
 3. Azalan Fiyat
 4. Yeni Gelenler
Filtrele

Seçili Filtreler (0)

Temizle
Daha fazla göster
Daha fazla göster
Daha fazla göster
143 Ürünü Listele
143 üründen ürün görüntüledin.

Koşu sporu, vücuttaki pek çok kas grubunun aynı anda çalışmasını sağlar ve düzenli olarak gerçekleştirildiğinde fit ve zinde bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur. Koşu yaparken kullanacağınız giysiler ve ekipmanlar da son derece büyük önem taşır. Spor performansınızı artıran ve sakatlık riskini azaltan koşu ekipmanları ve kıyafetleri, birbirinden kaliteli markalar tarafından her tarza ve her vücut tipine uyumlu şekillerde tasarlanır. Hem yaz hem de kış aylarında açık havada koşu yapabilmenize olanak tanıyan koşu malzemeleri, hafif yapılarıyla yüksek tempoya kolayca ulaşabilmenizi sağlarken koşu sebebiyle oluşan hava akımından, mevsim rüzgârlarından ve yağışlardan korunabilmenize de yardımcı oluyor.


Koşu Giysi Modelleri Nelerdir?


Koşu kıyafetleri, farklı mevsim koşullarında ve farklı ortamlarda yüksek performansınızı koruyabilmeniz için zengin çeşitler hâlinde üretilir. En çok önem gösterilmesi gereken koşu kıyafetleri arasında koşu ayakkabı modelleri de bulunur. Koşu için özel olarak tasarlanan ayakkabı seçenekleri, özel tasarımlarıyla ayağınızı her açıdan doğru şekilde kavrar ve bu sayede koşu esnasında yüksek tempoya sorunsuz bir şekilde çıkabilmenize yardımcı olur. Hafif yapıları sayesinde vücudunuzu ağırlaştırmayan ve dilediğiniz sürate ulaşabilmenize olanak tanıyan koşu ayakkabı modelleri, dayanıklı tabanları ile de park, bahçe, sahil gibi açık alanlarda karşılaşabileceğiniz yabancı unsurların ayaklarınızı tehdit etmesini önler.

Koşu için üretilen seçenekler arasında koşu tişörtleri, koşu eşofmanı alternatifleri, taytlar ve koşu montu modelleri de bulunur. Özellikle sıcak havalarda tercih edilen koşu tişörtleri, hafif yapılarıyla kendinizi özgür hissetmenizi sağlar ve esnek dokuları sayesinde üst vücut kas gruplarınızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesine yardımcı olur. Koşu eşofmanları, dileyen kullanıcılar için alt ve üst olarak ayrı ayrı, dileyenler için de takım hâlinde satılır. Ayrı şekilde satılan alt ve üst eşofman modelleri, farklı tişört ve şort seçenekleriyle kombinlenirken takım olarak satılan modeller ise soğuk havalarda koşarken yüksek konfora rahatça ulaşabilmenize olanak tanır. Koşucular için özel olarak üretilen taytlar, bacak ve kalça kaslarını destekler ve bu sayede sakatlık riskini azaltır. Termal özellikli taytlar ise en soğuk havalarda bile rahatça koşabilmenize olanak tanır. Kış ayları için üretilen diğer koşu giysileri arasında yer alan montlar ise, teri dışarı atan yapıları sayesinde en yüksek performansınızda dahi soğuk algınlığı riskiyle karşılaşmanıza engel olur.


Koşu Giysileri Nasıl Seçilir?


Koşu giysileri, vücudunuza tam olarak oturması amacıyla erkek ve kadın sporcular için ayrı ayrı üretilir. Bu yüzden erkek sporcuların koşu kıyafetleri erkek modellerini, kadın sporcuların ise koşu kıyafetleri kadın modellerini tercih etmelerinde yarar bulunur. Dünyaca ünlü markaların imzasını taşıyan koşu ürünleri; Nike koşu giyim ve Adidas koşu giyim gibi farklı kategorilere ayrılır. Bu kategoriler içinden tercihte bulunurken aşağıdaki noktaları göz önünde tutabilirsiniz.

 • Koşu için kıyafet seçerken koşu yapacağınız ortama ve mevsime dikkat etmenizde yarar bulunur. Eğer kapalı alanda spor yapacaksanız tişört, tayt, şort gibi hafif ürünlere; açık alanda ve soğuk havada spor yapacaksanız eşofman, koşu montu, termal tayt gibi modellere yönelebilirsiniz.
 • Koşu kıyafetlerinizin vücudunuzu etkili bir şekilde sarması ve yüksek tempoda koşarken vücudunuzdan kaymaması, maksimum efora ulaşabilmeniz açısından önemlidir. Kıyafetlerinizin vücudunuzu aşırı seviyede sıkmaması da sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer alır. Bu yüzden vücudunuza tam oturacak kıyafetler satın almaya dikkat etmeniz önerilir.
 • Kıyafetlerinizin hafif yapıda olması, koşu esnasında ağırlık hissetmemeniz açısından büyük önem taşır. Özellikle ter tutmayan kumaş türlerinden üretilmiş koşu kıyafetlerini seçerek temponuzun giderek düşmesini önleyebilir ve istikrarlı performansınızı kolayca sürdürebilirsiniz.
 • Kadın sporcular, vücutlarını etkili bir şekilde saran tank top şeklindeki üst giyim unsurlarını seçerek daha hızlı bir şekilde koşma fırsatı yakalayabilir. Erkek sporcular ise kas gruplarını dengeleyen tayt ve içlik seçeneklerine yönelerek koşu esnasında kaslarını daha etkili bir şekilde kullanabilir.

Koşu Giysileri Nasıl Kombinlenir?


Koşu giysilerini doğru şekilde kombinlemeniz, hem spor yaparken etkili bir görünüm sergilemenizi hem de doğru özelliklerden yararlanarak performansınızı artırmanızı sağlar. Koşu kıyafetlerinizi kombinlerken aşağıdaki detaylardan yararlanabilirsiniz.

 • Koşu kıyafetlerinizin renk uyumu sergilemesi, iddialı bir dış görünüme kavuşmanız açısından son derece önemlidir. Birbiriyle uyumlu kıyafet ve ekipmanlar kullanarak tarzınızı kolayca zenginleştirebilirsiniz.
 • Koşu kıyafetlerinizin özelliklerinin birbiriyle çelişmemesi, performansınızı artırmanız açısından son derece önemlidir. Bu yüzden yazlık ürünlerle kışlık kıyafetleri aynı anda giymemeye özen göstermeniz önerilir.
 • Yaz ayları için kombin oluşturacaksanız, en hafif yapılı tişört ya da eşofman seçeneğini yine hafif ve teri dışarı atan şort ya da tayt seçenekleriyle birlikte değerlendirebilirsiniz. Kış ayları için kombin oluştururken termal özellikli tayt ve eşofman altlarını hafif ama rüzgârı kesen eşofman üstleriyle birlikte giyebilirsiniz. Eşofman üstünün içine kalın bir tişört giyebilir ve böylece ihtiyaç anında eşofman üstünü çıkartarak hava değişimlerine uyum sağlayabilirsiniz.

Koşu Sırasında Nasıl Giyinmeli?


Koşu sırasında giyeceğiniz kıyafetleri seçerken konforunuzu, sağlığınızı, performansınızı ve dış görünümünüzü aynı anda göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşağıdaki ipuçlarından yararlanarak doğru kıyafetleri kolayca seçebilirsiniz.

 • Koşuya çıkarken minimum sayıda kıyafet giymeniz tavsiye edilir. Kombinlerinizde az parça bulundurmanız, hem vücudunuza binecek ağırlığı azaltarak performansınızı artırır hem de dış görünümünüzü daha çarpıcı bir hâle getirir.
 • Koşarken giyeceğiniz kıyafetlerin koşu esnasında vücudunuza dolanmamasına dikkat etmeniz de önemlidir. Çok bol ve uzun kıyafetler, koşu hızınızı yavaşlatır ve sporun verimliliğini düşürür. Bu yüzden mümkün mertebe vücudunuza fit bir şekilde oturan kıyafetler seçmeniz gerekir.
 • Seçtiğiniz koşu kıyafetlerinin iç yüzeylerinin yumuşak bir yapıda olmasına da özen göstermeniz önerilir. Sert dokulu kıyafetler, yüksek tempoda koşarken cildinizi tahriş edebilir ve çeşitli sağlık sorunları yaşamanıza yol açabilir.

Eğer siz de birbirinden kaliteli koşu ayakkabıları, eşofmanlar, tişörtler, taytlar ve koşu montları satın almak istiyorsanız, hemen barcin.com tarafından sizin için bir araya getirilen seçeneklere göz atabilir ve koşu performansınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

Tümünü göster

Giriş Kayıt ol
Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı