{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

200 TL üzeri Ücretsiz kargo!

3 Al 2 Öde!

Futbol Giyim

159 Sonuç
  1. Varsayılan
  2. Artan Fiyat
  3. Azalan Fiyat
  4. Yeni Gelenler
Filtreler
159 Sonuç
Seçili Filtreler
Seçili Filtreler
kategoriler All Kategoriler
markalar All Markalar
cinsiyet All Cinsiyet
kullanım alanı All Kullanım Alanı
renk All Renk
Daha fazla göster
beden All Beden
Daha fazla göster
yaş All Yaş
fiyat All Fiyat
Filtreyi Uygula
Filtreyi Temizle
Filtreyi Uygula
Filtreyi Temizle
159 Üründen Ürünü görüntüledin.

Futbol giyim ürünleri, futbolla ilgilenen herkesin gardırobunda mutlaka bulunması gereken seçenekler olarak öne çıkıyor. Dilerseniz futbol temalı sportif bir giyim tarzı oluşturabilmenize, dilerseniz de amatör ya da profesyonel seviyelerde futbol oynayabilmenize imkân tanıyan futbol giyim malzemeleri erkekler, kadınlar ve çocuklar için ayrı olarak tasarlanıyor. Dünyanın en başarılı ve en gözde spor giyim markaları tarafından tasarlanan futbol giyim ürünleri, yazlık ve kışlık seçenekleri sayesinde dört mevsim boyunca kullanılabiliyor. Dileyen kullanıcılar tarafından futbol ekipmanları ve aksesuarlarıyla rahatça kombinlenebilen futbol giyim ürünleri, bu sayede antrenmanlarınız ve maçlarınız esnasında güvende kalmanıza da yardımcı oluyor.


Futbol Giyim Ürünleri Nelerdir?


Futbol giyim ürünleri, erkek futbol ürünleri, kadın futbol ürünleri ve çocuk futbol giyim ürünleri olarak üç gruba ayrılır. Çocuk futbol kıyafetleri ise kız çocuk futbol giyim ürünleri ve erkek çocuk futbol kıyafetleri olmak üzere iki kategoride üretilir. Erkek futbol giyim ürünleri arasında formalar, şortlar, tişörtler, tozluklar ve antrenman kıyafetleri ön plana çıkar. Erkek vücut yapısına uygun şekillerde tasarlanan tişört ve forma seçenekleri, hem idman esnasında hem de maçlarda giyilebilir. Kaygan dış yüzeyleriyle koşu esnasında oluşacak sürtünmeyi azaltan ve hava direncinin hızınızı azaltmasını engelleyen modeller, teri dışarı iten özel kumaş türleri sayesinde sağlığınızı da kolayca koruyabilmenizi sağlar. Erkekler için üretilen futbol çorabı ve futbol şortu seçenekleri de yüksek kaliteleri sayesinde her ortamda maksimum performansla futbol oynayabilmenize yardımcı olur.

Kadınlar için tasarlanan futbol ürünleri arasında klasik forma, tişört ve şort seçeneklerinin yanı sıra taytlar, bralet’ler, atletler ve içlikler de bulunur. Bu sayede vücudunuza en uygun spor kıyafetlerinden yararlanmanızı ve futbol oynarken tüm kas gruplarınızı rahatça kullanabilmenizi sağlayan futbol giyim ürünleri, antrenman yaparken de size yüksek bir konfor sağlar. Kadınlar için tasarlanan futbol giyim ürünleri arasında Nike ve Adidas futbol giyim koleksiyonlarında yer alan lisanslı ürünler de bulunur. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Barcelona, Manchester United, Liverpool, Arsenal gibi futbol kulüplerinin kadınlar için tasarlanan taraftar formaları, günlük giyiminde desteklediği futbol takımını yansıtmak isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kadın fiziğine uygun özellikte tasarlanan taraftar formaları, size iddialı bir görünüm sergileme fırsatı sunar; futbol oynarken ve koşu, yürüyüş, jogging gibi spor türleriyle ilgilenirken de kullanılabilir.

Çocuklar için özel olarak üretilen futbol giyim unsurları, çocuğunuzun erken yaşlardan itibaren spora başlayabilmesine imkân tanır. Çocuklar için tasarlanan futbol giyim ürünlerinin iç yüzeyleri yumuşak bir dokuda üretilir ve bu sayede çocuğunuzun hassas cildinde herhangi bir deformasyon oluşmasının önüne geçilir. Kız ve erkek çocuklar için ayrı ayrı tasarlanan futbol kıyafetleri arasında çocuğunuzun rahatça antrenman yapabilmesine imkân tanıyan outdoor seçenekler de bulunur. Eşofman takımı, sweatshirt, mont gibi alternatiflerden oluşan kışlık outdoor ürünleri, çocuğunuzun en soğuk kış günlerinde bile rahatça outdoor antrenmanları yapabilmesine olanak tanır. Koruyucu dokuları sayesinde çocuğunuzun vücuduna rüzgâr temas etmesini önleyen ve hafif yapılarıyla çocuğunuza ekstra yük bindirmeyen kışlık outdoor antrenman kıyafetleri, ter oluşumunu azaltan tasarımlarıyla da öne çıkar. Çocuğunuzun her türlü hareketi rahatça gerçekleştirebilmesine olanak tanıyan outdoor antrenman ürünleri, etkileyici görünümleri sayesinde günlük giyim unsuru olarak da değerlendirilebilir.


Futbol Giyim Markaları Hangileridir?


Futbol, dünyanın en popüler spor dalları arasında yer alır ve bu yüzden de pek çok spor giyim markası, futbol üzerine çeşitli kıyafet seçenekleri üretir. En popüler futbol giyim markaları arasında Nike, Adidas, Puma, Kappa, Hummel ve Lotto gibi devler ön plana çıkar. Dünyaca ünlü spor giyim markaları, aynı zamanda futbol takımlarının ve ünlü yıldız futbolcularının gerçek ürün ve forma tedarikçileridir. Bu yüzden futbolla ilgilenen herkes tarafından yoğun ilgi gören dev markalar, yıldız futbolcularla aynı kalitede ekipman ve forma kullanmanıza olanak tanımasıyla da futbol deneyiminizi zirveye taşır. Futbol giyim markaları tarafından üretilen seçenekler arasında tozluklar, tekmelikler, kas bantları, taytlar, eldivenler ve boğazlıklar da bulunur. Tozluk, tekmelik ve kas bandı gibi ürünler, özellikle maçlar esnasında sakatlık riskinizi en aza düşürme amacı taşır. Tayt, eldiven ve boğazlık tarzı koruyucu ürünler ise kış aylarında açık havada gerçekleştireceğiniz antrenman ve maçlarda soğuğun sizi etkilemesinin önüne geçer.


Futbol Giyim Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Futbol giyim ürünleri, zengin seçenekleri sayesinde her tarza ve her ihtiyaca yanıt verir. Bu nedenle de ihtiyacınıza uygun ürünleri tespit etmeniz için çeşitli detaylara dikkat etmenizde yarar bulunur. Futbol giyim ürünü seçerken hangi noktaları göz önünde bulundurmanız gerektiğini aşağıdaki püf noktalarından öğrenebilirsiniz.

  • Futbol formaları ve şortları içine ağırlıklı olarak içlik, tayt, atlet, bralet gibi koruyucu ürünler giyilir. Bu yüzden forma bedeni seçerken içine giyeceğiniz ürünün kalınlığını da hesaba katmanızda yarar bulunur.
  • Sıcak havalar için kısa kollu, uzun havalar için uzun kollu futbol formaları seçebilir ve böylece her mevsimde rahatça futbol oynayabilirsiniz.
  • Forma ve şort takımlarınızı futbol ayakkabılarıyla tamamlayabilir ve böylece performansınızı artırabilirsiniz. Kramponlu futbol ayakkabısı modelinizi de futbol oynayacağınız alanın zeminine göre seçebilir ve böylece sakatlık riskini en düşük seviyeye indirebilirsiniz.
  • Forma, şort, tayt ve outdoor antrenman ekipmanlarınızı birbiriyle uyumlu renklerde ve tarzlarda seçerek iddialı bir tarz oluşturabilirsiniz.
  • Forma ve şort kombini yaparken profesyonel kulüplerin maçlarda kullandığı kombinleri uygulayarak kendinizi profesyonel bir futbolcu gibi hissedebilirsiniz.

Siz de futbol oynamak ya da günlük yaşamınızda futbol temalı kombinler oluşturmak istiyorsanız birbirinden başarılı spor giyim markaları tarafından tasarlanan futbol giyim ürünlerini tercih edebilirsiniz. Aradığınız tüm futbol ürünlerini ise barcin.com’un size özel koleksiyonlarında bulabilirsiniz.

Daha fazla göster

Giriş Kayıt ol
Hesabım

Giriş için lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı

Kişisel Verilerin Korunması ve Saklanması Politikası

1. GİRİŞ

1.1. Giriş

Veri sorumlusu olarak Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için (“Şirket”) çalışanların ve ilişki içinde olduğu diğer gerçek kişilere ait kişisel verilerin korunması en önemli öncelikler arasındadır. Bu konunun en önemli ayağını ise işbu Kişisel Verilerin Korunması ve Saklanması Politikası (“Politika”) ile yönetilen; çalışanlarımızın, çalışan adaylarımızın, stajyerlerimizin, ziyaretçilerimizin, ürün veya hizmet alan kişilerin, Şirket yetkililerimizin, tedarikçi yetkililerinin ve çalışanlarının, işbirliği içinde olduğumuz kurumların çalışanlarının, hissedarlarının ve yetkililerinin ve üçüncü kişilerin kişisel verilerinin korunması ve işlenmesi oluşturmaktadır. Herkes, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bir anayasal hak olan kişisel verilerin korunması konusunda Şirket’imiz, işbu Politika ile çalışanlarımızın, çalışan adaylarımızın, stajyerlerimizin, ziyaretçilerimizin, ürün veya hizmet alan kişilerin, Şirket yetkililerimizin, tedarikçi yetkililerinin ve çalışanlarının, işbirliği içinde olduğumuz kurumların çalışanlarının, hissedarlarının ve yetkililerinin ve üçüncü kişilerin kişisel verilerinin korunmasına gerekli özeni göstermekte ve bunu bir Şirket politikası haline getirmektedir. Bu kapsamda, ilgili mevzuat gereğince işlenen kişisel verilerin korunması için Şirket’imiz tarafından gereken tüm özen gösterilmekte, idari ve teknik tedbirler alınmaktadır.

1.2. Kapsam

Bu Politika; çalışanlarımızın, çalışan adaylarımızın, stajyerlerimizin, ziyaretçilerimizin, ürün veya hizmet alan kişilerin, Şirket yetkililerimizin, tedarikçi yetkililerinin ve çalışanlarının, işbirliği içinde olduğumuz kurumların çalışanlarının, hissedarlarının ve yetkililerinin ve üçüncü kişilerin otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla işlenen tüm kişisel verilerine ilişkindir.

1.3. Politikanın ve İlgili Mevzuatın Uygulanması

Kişisel verilerin işlenmesi ve korunması konusunda yürürlükte bulunan ilgili kanuni düzenlemeler öncelikle uygulama alanı bulacak olup yürürlükte bulunan mevzuat ve Politika arasında uyumsuzluk bulunması durumunda, yürürlükteki mevzuatın uygulanacağı Şirket’imiz tarafından kabul edilmektedir. Politika, ilgili mevzuat tarafından ortaya konulan kuralları Şirket uygulamaları kapsamında somutlaştırarak düzenlemektedir.

2. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN HUSUSLAR

Şirket’imiz, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVKK”) 12. maddesine uygun olarak; işlemekte olduğu kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak için uygun güvenlik düzeyini sağlamaya yönelik gerekli teknik ve idari tedbirleri almakta, bu kapsamda gerekli denetimleri yapmakta veya yaptırmaktadır.

Şirket’imiz, kanunlarda öngörülen veya kişisel veri işleme amacının gerektirdiği süre kadar kişisel verileri muhafaza etmektedir. Şirket’imiz, KVKK’nın 10. maddesine uygun olarak kişisel verisi işlenen ilgili kişileri aydınlatmakta ve rıza alınması gereken durumlarda ilgili kişilerinden rızalarını talep etmekte ve rızaları doğrultusunda bu kişisel verileri aşağıda belirtilen kriterleri esas alarak işlemektedir.

2.1. Kişisel Verilerin Güvenliğinin Sağlanması

Şirket’imiz, aşağıda belirtilen hususlara ilişkin veri güvenliği konusunda gerekli hukuki, teknik ve idari tedbirleri almakta, bu konuda gereken dikkat ve özeni göstermektedir. Şirket’imiz tarafından KVKK’nın 12. maddesi uyarınca “veri güvenliğini” sağlamaya yönelik alınan aksiyonlar ve tedbirler aşağıda belirtilmektedir:

• Şirket’imiz, kişisel verilerin hukuka uygun işlenmesini sağlamak için, teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetine göre teknik ve idari tedbirler almaktadır. Çalışanlar, öğrendikleri kişisel verileri KVKK hükümlerine aykırı olarak başkasına açıklayamayacağı ve işleme amacı dışında kullanamayacağı ve bu yükümlülüğün görevden ayrılmalarından sonra da devam edeceği konusunda bilgilendirilmekte ve bu doğrultuda kendilerinden gerekli taahhütler alınmaktadır.

• Şirket’imiz, kişisel verilerin tedbirsizlikle veya yetkisiz olarak açıklanmasını, aktarılmasını veya kişisel verilere başka şekillerdeki tüm hukuka aykırı erişimi önlemek için korunacak verinin niteliği, teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetine göre teknik ve idari tedbirler almaktadır.

• Şirket’imiz, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesinin önlenmesi, verilere hukuka aykırı olarak erişilmesinin engellenmesi ve verilerin hukuka uygun muhafazasının sağlanması konusunda kişisel verileri aktarmış olduğu iş ortakları ve tedarikçiler gibi veri işleyen kurumlar nezdinde farkındalıkları artırmaktadır.

• Şirket’imiz, veri sorumlusu olarak kişisel verileri işlerken uymak zorunda olduğu yükümlülükler ve bu konuda geliştirdiği hukuksal, idari ve teknik tedbirlere uyma zorunluluğu Şirket’imizin tedarikçi, iş ortağı gibi çeşitli sıfatlarla ilişkide olduğu veri işleyen kurumlara, veri işleme konusunda gerçekleştirdikleri faaliyetin niteliğiyle uyumlu bir şekilde sözleşmesel olarak yükletilmektedir.

• Şirket’imiz, kişisel verilerin güvenli ortamlarda saklanması ve hukuka aykırı amaçlarla yok edilmesini, kaybolmasını veya değiştirilmesini önlemek için teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetine göre gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

• Şirket’imiz, KVKK’nın 12. maddesine uygun olarak, kendi bünyesinde gerekli denetimleri yapmakta veya yaptırmaktadır. Bu denetim sonuçları Şirket’imizin iç işleyişi kapsamında konu ile ilgili bölüme raporlanmakta ve alınan tedbirlerin iyileştirilmesi için gerekli faaliyetler yürütülmektedir.

• Şirket’imiz, KVKK’nın 12. maddesine uygun olarak işlenen kişisel verilerin kanuni olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesi halinde bu durumun en kısa sürede ilgili kişisel veri sahibine ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na (“Kurul”) bildirilmesini sağlayan sistemi yürütmektedir.

2.2. Özel Nitelikli Kişisel Verilerin Korunması

Bir takım kişisel verilere, hukuka aykırı olarak işlendiğinde kişilerin mağduriyetine veya ayrımcılığa sebep olma riski nedeniyle KVKK’da özel önem atfedilmiştir. Bu veriler; ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayat, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler ile biyometrik ve genetik verilerdir.

Şirket’imiz tarafından, KVKK ile “özel nitelikli” olarak belirlenen ve hukuka uygun olarak işlenen özel nitelikli kişisel verilerin korunmasında hassasiyetle davranılmaktadır. Bu kapsamda, Şirket’imiz tarafından kişisel verilerin korunması için alınan teknik ve idari tedbirler, özel nitelikli kişisel veriler bakımından özenle uygulanmakta ve bu kapsamda gerekli denetimler sağlanmaktadır.

2.3. Kişisel Veri Sahibinin Aydınlatılması ve Bilgilendirilmesi

Şirket’imiz, kişisel verilerin elde edilmesi sırasında KVKK’nın 10. maddesine uygun olarak kişisel veri sahiplerini aydınlatmaktadır. Bu kapsamda Şirket’imiz tarafından kişisel veri sahiplerine, kişisel verilerinin elde edilmesi sırasında kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi ile kişisel veri sahibinin KVKK’nın 11. maddesi kapsamında sahip olduğu hakları ile ilgili aydınlatma yapılmaktadır.

Anayasa’nın 20. maddesinde herkesin, kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme hakkına sahip olduğu hüküm altına alınmıştır. Bu doğrultuda KVKK’nın 11. maddesinde de kişisel veri sahibinin hakları arasında “bilgi talep etme” hakkı sayılmıştır. Şirket’imiz bu kapsamda, Anayasa’nın 20. maddesi ile KVKK’nın 11. maddesine uygun olarak kişisel veri sahibinin bilgi talep etmesi durumunda gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Ayrıca Şirket’imiz ilgili kişileri, kişilerin açık rızasına başvurduğu zamanlar başta olmak üzere kendi faaliyetleri hakkında, hukuka ve dürüstlük kuralına uygun kişisel veri işleme faaliyetinde bulunması hakkında ve KVKK’daki ilgili diğer hususlarda işbu Politika belgesi başta olmak üzere kamuya açık çeşitli dokümanlarla bilgilendirmektedir. Böylece kişisel veri işleme faaliyetleri kapsamında ilgililerin bilgilendirilmesi ve bu çerçevede hesap verilebilirlik ile şeffaflık sağlanmaktadır.

2.4. Kişisel Verilerin Korunması Konusunda Alınan Tedbirlerin Denetimi ve Kurum Personellerinin Eğitimi

Şirket’imiz bünyesinde Kişisel Verileri Koruma Komitesi mevcuttur. Komite, veri sorumlusu olan Şirket’imiz adına, KVKK’nın 12. maddesinden kaynaklanan görevi gereği, kendi kurum veya kuruluşunda mevzuatın uygulanmasını sağlamak amacıyla gerekli denetimleri bizzat yapmakta ve ihtiyaç halinde yetkin kuruluşlardan destek almak suretiyle yaptırmaktadır. Bu denetim sonuçlarına göre tespit edilen ihlaller, olumsuzluklar ve uygunsuzluklar komite içerisinde yer alan sorumlulara bildirilmekte ve bu hususlar nezdinde gereken tedbirleri aldırmaktadır. Şirket’imiz tarafından dışarıdan bir hizmet alınan gerçek veya tüzel kişilere kişisel verilerin aktarılması durumunda, kişisel verilerin hukuka uygun olarak aktarıldığı ilgili firmalar ile kişisel verilerin aktarıldığı kişilerin, kişisel verilerin korunması amacıyla gerekli güvenlik tedbirlerini alacağına ve kendi kuruluşlarında bu tedbirlere uyulmasını sağlanacağına ilişkin hükümler içeren ek sözleşmeler yapılmaktadır. Bunlarla birlikte, Şirket’imiz 4857 Sayılı İş Kanunu’na ve 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’na tabi olan personelleri ile kişisel verilerin korunması tedbirlerine uyulmasına yönelik sözleşmeler yapmaktadır. Şirket’imiz, 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’na tabi çalışan personeller var ise ayrıca Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun 26.12.2019 tarihli ve 2019/393 sayılı kararı doğrultusunda hareket etmektedir. Bu kapsamda çalışanlara kişisel verilerin korunması hakkı kapsamında uymaları gereken usul ve esaslara dair ve yükümlülüklerini hatırlatan bilgilendirici mahiyette bir metin tebliğ edilmektedir.

Şirket’imiz, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini, verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemeye ve verilerin muhafazasını sağlamaya yönelik farkındalığın artırılması için çalışanlarına, gerekli eğitimlerin düzenlenmesini sağlamaktadır.

3. KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN HUSUSLAR

Şirket’imiz, Anayasa’nın 20. maddesine ve KVKK’nın 4. maddesine uygun olarak, kişisel verilerin işlenmesi konusunda hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, doğru ve gerektiğinde güncel, belirli, açık ve meşru amaçlar güderek, amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü bir biçimde kişisel veri işleme faaliyetinde bulunmaktadır. Şirket’imiz, kanunlarda öngörülen veya kişisel veri işleme amacının gerektirdiği süre kadar kişisel verileri muhafaza etmektedir.

Şirket’imiz, KVKK’nın 6. maddesine uygun olarak, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi bakımından öngörülen düzenlemelere uygun hareket etmektedir.

Şirket’imiz, KVKK’nın 8. ve 9. maddelerine uygun olarak, kişisel verilerin aktarılması konusunda kanunda öngörülen ve Kurul tarafından ortaya konulan düzenlemelere uygun davranmaktadır.

3.1. Kişisel Verilerin Mevzuatta Öngörülen İlkelere Uygun Olarak İşlenmesi

3.1.1. Hukuka ve Dürüstlük Kuralına Uygun İşleme

Şirket’imiz, kişisel verilerin işlenmesinde hukuksal düzenlemelerle getirilen ilkeler ile genel güven ve dürüstlük kuralına uygun hareket etmektedir. Bu çerçevede kişisel veriler, Şirket’imizin iş faaliyetlerinin gerektirdiği ölçüde ve bunlarla sınırlı olarak işlenmektedir.

3.1.2. Kişisel Verilerin Doğru ve Gerektiğinde Güncel Olmasını Sağlama

Şirket’imiz, kişisel verilerin işlendiği süre boyunca doğru ve güncel olması için gerekli önlemleri almakta ve belirli sürelerle kişisel verilerin doğruluğunun ve güncelliğinin sağlanmasına ilişkin gerekli mekanizmaları kurmaktadır.

3.1.3. Belirli, Açık ve Meşru Amaçlarla İşleme

Şirket’imiz, kişisel verilerin işlenme amaçlarını açıkça ortaya koymakta ve yine iş faaliyetleri doğrultusunda bu faaliyetlerle bağlantılı amaçlar kapsamında ilgili kişisel verileri işlemektedir.

3.1.4. İşlendikleri Amaçla Bağlantılı, Sınırlı ve Ölçülü Olma

Şirket’imiz, kişisel verileri yalnızca iş faaliyetlerinin gerektirdiği nitelikte ve ölçüde toplamakta olup belirlenen amaçlarla sınırlı olarak işlemektedir.

3.1.5. İlgili Mevzuatta Öngörülen veya İşlendikleri Amaç İçin Gerekli Olan Süre Kadar Muhafaza Etme

Şirket’imiz, kişisel verileri işlendikleri amaç için gerekli olan süre ve ilgili faaliyetin tabi olduğu yasal mevzuatta öngörülen minimum süre kadar muhafaza etmektedir. Bu kapsamda, Şirket’imiz öncelikle ilgili mevzuatta kişisel verilerin saklanması için bir süre öngörülüp öngörülmediğini tespit etmekte, bir süre belirlenmişse bu süreye uygun davranmaktadır. Yasal bir süre mevcut değil ise kişisel veriler işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar saklanmaktadır. Kişisel veriler, belirlenen saklama sürelerinin sonunda periyodik imha sürelerine veya veri sahibi başvurusuna uygun olarak ve belirlenen imha yöntemleri (silme ve/veya yok etme ve/veya anonimleştirme) ile imha edilmektedir.

3.2. Kişisel Verilerin İşlenme Şartları

Kişisel veri sahibinin açık rıza vermesi haricinde kişisel veri işleme faaliyetinin dayanağı aşağıda belirtilen şartlardan yalnızca biri olabileceği gibi birden fazla şart da aynı kişisel veri işleme faaliyetinin dayanağı olabilmektedir. İşlenen verilerin özel nitelikli kişisel veri olması halinde, işbu Politika’nın 3.3. başlığı (“Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenmesi”) içerisinde yer alan şartlar uygulanacaktır.

Kişisel Veri Sahibinin Açık Rızasının Bulunması

Kişisel verilerin işlenme şartlarından biri veri sahibinin açık rızasıdır. Kişisel veri sahibinin açık rızası belirli bir konuya ilişkin bilgilendirilmeye dayalı olarak ve özgür iradeyle açıklanmalıdır.

KVKK’nın 5. maddesinin 2. fıkrası uyarınca aşağıda yer alan kişisel veri işleme şartlarının varlığı halinde veri sahibinin açık rızasına gerek kalmaksızın kişisel veriler işlenebilecektir.

Kanunlarda Açıkça Öngörülmesi

İlgili kanunlarda veri sahibinin kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin açık bir hüküm olması halinde veri sahibinin kişisel verileri işlenebilecektir.

Fiili İmkânsızlık Sebebiyle İlgilinin Açık Rızasının Alınamaması

Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda olan veya rızasına geçerlilik tanınamayacak olan kişinin kendisinin ya da başka bir kişinin hayatı veya beden bütünlüğünü korumak için kişisel verisinin işlenmesinin zorunlu olması halinde veri sahibinin kişisel verileri işlenebilecektir.

Sözleşmenin Kurulması veya İfasıyla Doğrudan İlgi Olması

Veri sahibinin taraf olduğu bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması halinde işbu şart yerine getirilmiş sayılabilecek ve veri sahibinin kişisel verileri işlenebilecektir.

Şirket’imizin Hukuki Yükümlülüğünü Yerine Getirmesi

Şirket’imizin hukuki yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için kişisel veri işlemenin zorunlu olması halinde veri sahibinin kişisel verileri işlenebilecektir.

Kişisel Veri Sahibinin Kişisel Verisini Alenileştirmesi

Veri sahibinin kendisi tarafından kişisel verisinin alenileştirilmiş olması halinde ilgili kişisel veriler alenileştirme amacıyla sınırlı olarak işlenebilecektir.

Bir Hakkın Tesisi veya Korunması için Veri İşlemenin Zorunlu Olması

Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması halinde veri sahibinin kişisel verileri işlenebilecektir.

Şirket’imizin Meşru Menfaati için Veri İşlemenin Zorunlu Olması

Kişisel veri sahibinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla Şirket’imizin meşru menfaatleri için veri işlemesinin zorunlu olması halinde veri sahibinin kişisel verileri işlenebilecektir.

3.3. Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenme Şartları

Özel nitelikli kişisel veriler, Şirket’imiz tarafından işbu Politika’da belirtilen ilkelere uygun olarak ve Kurul’un belirleyeceği yöntemler de dâhil olmak üzere gerekli her türlü idari ve teknik tedbirler alınarak ve aşağıdaki şartların varlığı halinde işlenmektedir:

• Sağlık ve cinsel hayat dışındaki özel nitelikli kişisel veriler, kanunlarda açıkça öngörülmesi diğer bir ifade ile ilgili faaliyetin tabi olduğu kanunda kişisel verilerin işlenmesine ilişkin açıkça bir hüküm olması halinde veri sahibinin açık rızası aranmaksızın işlenebilecektir. Aksi durumda söz konusu ise özel nitelikli kişisel verilerin işlenebilmesi için veri sahibinin açık rızası alınacaktır.

• Sağlık ve cinsel hayata ilişkin özel nitelikli kişisel veriler, kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından açık rıza aranmaksızın işlenebilecektir. Aksi durumda söz konusu ise özel nitelikli kişisel verilerin işlenebilmesi için veri sahibinin açık rızası alınacaktır.

3.4. Bina, Tesis Girişleri ile Bina, Tesis İçerisinde Yapılan Kişisel Veri İşleme Faaliyetleri

Şirket’imiz tarafından güvenliğin sağlanması amacıyla, Şirket’imiz binalarında ve tesislerinde güvenlik kamerasıyla izleme faaliyeti ile üçüncü kişi giriş çıkışlarının takibine yönelik kişisel veri işleme faaliyetinde bulunulmaktadır. Güvenlik kameraları kullanılması ve üçüncü kişi giriş çıkışlarının kayıt altına alınması yoluyla Şirket’imiz tarafından kişisel veri işleme faaliyeti yürütülmüş olmaktadır. Bu kapsamda Şirket’imiz, Anayasa, KVKK ve ilgili diğer mevzuata uygun olarak hareket etmektedir.

Şirket’imiz, binada, tesis girişlerinde ve tesis içerisinde kamera ile izleme sistemi vasıtasıyla üçüncü kişilerin görüntü kayıtlarını alınmaktadır. Şirket’imiz, güvenlik kamerası ile izleme faaliyeti kapsamında sunulan hizmetin kalitesini artırmak, güvenilirliğini sağlamak, Şirket’imizin ve üçüncü kişilerin güvenliğini sağlamak ve üçüncü kişilerin aldıkları hizmete ilişkin menfaatlerini korumak gibi amaçlar taşımaktadır.

Şirket’imiz tarafından güvenlik amacıyla kamera ile izleme faaliyeti yürütülmesinde KVKK’da yer alan düzenlemelere uygun hareket edilmektedir. Dijital ortamda kaydedilen ve muhafaza edilen kayıtlara yalnızca sınırlı sayıda Şirket çalışanının erişimi bulunmaktadır. Kayıtlara erişimi olan sınırlı sayıda kişi, gizlilik taahhütnamesi ile eriştiği verilerin gizliliğini koruyacağını beyan etmektedir. Şirket’imiz tarafından KVKK’nın 12. maddesine uygun olarak, kamera ile izleme faaliyeti sonucunda elde edilen kişisel verilerin güvenliğinin sağlanması için gerekli teknik ve idari tedbirler alınmaktadır.

Yukarıda belirtilen, kamerayla kayıt dışında Şirket’imiz tarafından güvenliğin sağlanması ve bu Politika’da belirtilen amaçlarla, Şirket’imiz binalarında ve tesislerinde üçüncü kişi giriş çıkışlarının takibine yönelik kişisel veri işleme faaliyetinde bulunulmaktadır.

Kamera izleme faaliyetine ilişkin ayrıntılı açıklamalara internet sitemiz üzerinden veya ilgili personele talebinizi ileterek Kamera İzleme ve Depolama Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

4. KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILMASI

Şirket’imiz, hukuka uygun olan kişisel veri işleme amaçları doğrultusunda, gerekli güvenlik önlemlerini alarak, ilgili kişinin kişisel verilerini üçüncü kişilere aktarabilmektedir. Bu kapsamda;

• Kanunlarda kişisel verinin aktarılacağına ilişkin açık bir düzenleme var ise,

• Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olmak kaydıyla sözleşmenin taraflarına ait kişisel verinin aktarılması gerekli ise,

• Şirket’imizin hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için kişisel veri aktarımı zorunlu ise,

• Kişisel veri aktarımı bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için zorunlu ise,

• İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, Şirket’imizin meşru menfaatleri için kişisel veri aktarımı zorunlu ise,

• Sağlık ve cinsel hayat dışındaki özel nitelikli kişisel veriler için kanunlarda öngörülen hâllerin varlığı halinde,

• Sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi kapsamında yetkili kişi kurum kuruluşlarla paylaşılması gerekliliği var ise aktarılmaktadır.

5. ŞİRKET KİŞİSEL VERİ ENVANTERİ VE KİŞİSEL VERİLERİN SINIFLANDIRILMASI

Şirket’imiz nezdinde, Şirket’in meşru ve hukuka uygun kişisel veri işleme amaçları doğrultusunda, KVKK’nın 5. maddesinde ve 6. maddesinde belirtilen kişisel veri işleme şartlarından bir veya birkaçına dayalı ve bunlarla sınırlı olarak, KVKK’da belirtilen genel ilkelere ve KVKK’da düzenlenen tüm yükümlülüklere uyularak aşağıda belirtilen kategorilerdeki kişisel veriler, ilgili kişiler aydınlatılmak suretiyle işlenmektedir.

Şirket’imizde, Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından yürürlüğe sokulan Veri Sorumluları Sicili Yönetmeliği uyarınca kişisel veri envanteri oluşturmuştur. Bu veri envanterinde veri kategorileri, verinin kaynağı, veri işleme amaçları, veri işleme süreci, verilerin aktarıldığı alıcı grupları ve saklama süreleri yer almaktadır. Bu kapsamda Şirket’imizin kişisel veri envanteri içerisinde aşağıdaki veri kategorilerinde yer alan kişisel veriler bulunmaktadır.

KİŞİSEL VERİ KATEGORİZASYONU KİŞİSEL VERİ KATEGORİZASYONU AÇIKLAMA

Kimlik Verisi Kişi kimliğine dair bilgilerin bulunduğu veri grubudur.

İletişim Verisi Kişiye ulaşmak için kullanılabilecek veri grubudur.

Görsel ve İşitsel Veri Kişiye ait görsel ve işitsel verilerin bulunduğu veri grubudur.

Özlük Verisi Bu veri kategorisi kişilere ait bordro bilgileri, mal bildirimi bilgileri, özgeçmiş bilgileri gibi veri türlerini ifade etmektedir.

Finansal Veri Kişinin finansal bilgilerinin bulunduğu veri grubudur.

Mesleki Deneyim Verisi Kişinin mesleğine, mesleki tecrübelerine ve eğitim bilgilerine ait bilgilerin bulunduğu veri grubudur.

Müşteri İşlem Verisi Bu veri kategorisi çağrı merkezi kayıtları, fiş, alındı belgesi, kıymetli evrak bilgileri ve fatura bilgileri gibi veri türlerini ifade etmektedir.

Hukuki İşlem Verisi Bu veri kategorisi adli makamlarla yazışmalardaki bilgiler, dava dosyasındaki bilgiler gibi veri türlerini ifade etmektedir.

İşlem Güvenliği Verisi Kişiye ait IP bilgisi, log kaydı ve çerezler gibi işlem güvenliği verilerinin bulunduğu veri grubudur.

Fiziksel Mekân Güvenliği Verisi Kişiye ait kamera kayıtları, giriş çıkış kayıtları gibi fiziksel mekân güvenliği verilerinin bulunduğu veri grubudur.

Pazarlama Verisi Bu veri kategorisi kişiye ait pazarlama bilgilerinin bulunduğu veri grubudur.

Sağlık Verisi Kişinin sağlık verilerine ilişkin veri grubudur.

6. KİŞİSEL VERİLERİN SAKLANMA SÜRELERİ

Şirket’imiz, ilgili kanunlarda ve mevzuatlarda öngörülen durumlarda kişisel verileri bu mevzuatlarda belirtilen süre boyunca saklamaktadır. Kişisel verilerin ne kadar süre boyunca saklanması gerektiğine ilişkin mevzuatta bir süre düzenlenmemişse kişisel veriler, Şirket’imiz o veriyi işlerken yürüttüğü faaliyet ile bağlı olarak, Şirket’imiz uygulamaları ve kamu teamülleri uyarınca saklanmasını gerektiren süre kadar saklamaktadır.

Türk Ceza Kanunu’nun 138. maddesinde, KVKK’nın 7. maddesinde ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından yürürlüğe konulan “Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi ve Anonimleştirilmesi Hakkında Yönetmelik” uyarınca, ilgili kanun hükümlerine uygun olarak işlenen kişisel veriler, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde Şirket’imizin politikalarına istinaden veya ilgili kişinin talebi üzerine silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. Şirket’imiz bu konuda yönetmelik hükümlerine göre bir politika oluşturmuş olup bu politika uyarınca hareket etmektedir.

7. İLGİLİ KİŞİLERİN HAKLARI VE BU HAKLARIN KULLANILMASI

Şirket’imiz, KVKK’nın 10. maddesine uygun olarak ilgili kişinin haklarını kendisine bildirmekte ve 11. maddede düzenlenen bu hakların nasıl kullanılacağı konusunda kişisel verisi işlenen ilgili kişiye yol göstermektedir. Şirket’imiz, ilgili kişilerin haklarının değerlendirilmesi ve ilgili kişilere gereken bilgilendirmenin yapılması için KVKK’nın 13. maddesine uygun olarak gerekli kanalları, iç işleyişi, idari ve teknik düzenlemeleri yürütmektedir.

7.1 Kişisel Verisi İşlenen İlgili Kişilerin Hakları

Kişisel verisi işlenen ilgili kişiler, aşağıda yer alan haklara sahiptirler:

a. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

b. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

c. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

d. Yurtiçinde veya yurtdışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

e. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

f. KVKK ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

g. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkması halinde bu sonuca itiraz etme,

h. Kişisel verilerin KVKK’ya aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

7.2. Kişisel Verisi İşlenen İlgili Kişinin Haklarını İleri Süremeyeceği Haller

Kişisel verisi işlenen ilgili kişiler, KVKK’nın 28. maddesi gereğince aşağıdaki haller KVKK kapsamı dışında tutulduğundan, bu konularda 11.1.’de sayılan haklarını ileri süremezler:

a. Kişisel verilerin resmi istatistik ile anonim hâle getirilmek suretiyle araştırma, planlama ve istatistik gibi amaçlarla işlenmesi,

b. Kişisel verilerin millî savunmayı, millî güvenliği, kamu güvenliğini, kamu düzenini, ekonomik güvenliği, özel hayatın gizliliğini veya kişilik haklarını ihlal etmemek ya da suç teşkil etmemek kaydıyla, sanat, tarih, edebiyat veya bilimsel amaçlarla ya da ifade özgürlüğü kapsamında işlenmesi,

c. Kişisel verilerin millî savunmayı, millî güvenliği, kamu güvenliğini, kamu düzenini veya ekonomik güvenliği sağlamaya yönelik olarak kanunla görev ve yetki verilmiş kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen önleyici, koruyucu ve istihbarati faaliyetler kapsamında işlenmesi,

d. Kişisel verilerin soruşturma, kovuşturma, yargılama veya infaz işlemlerine ilişkin olarak yargı makamları veya infaz mercileri tarafından işlenmesi.

KVKK’nın 28. maddesinin 2. fıkrası  gereğince; aşağıda sıralanan hallerde kişisel verisi işlenen ilgili kişiler zararın giderilmesini talep etme hakkı hariç, KVKK’nın 11.1. maddesinde sayılan diğer haklarını ileri süremezler:

a. Kişisel veri işlemenin suç işlenmesinin önlenmesi veya suç soruşturması için gerekli olması,

b. Kişisel verisi işlenen ilgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş kişisel verilerin işlenmesi,

c. Kişisel veri işlemenin KVKK’nın verdiği yetkiye dayanılarak görevli ve yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarınca, denetleme veya düzenleme görevlerinin yürütülmesi ile disiplin soruşturma veya kovuşturması için gerekli olması,

d. Kişisel veri işlemenin bütçe, vergi ve mali konulara ilişkin olarak Devletin ekonomik ve mali çıkarlarının korunması için gerekli olması.

7.3. Kişisel İlgili Kişinin Haklarını Kullanması

Kişisel verisi işlenen ilgili kişiler, bu Politika’da belirtilen haklarına ilişkin taleplerini kimliklerini tespit edecek bilgi ve belgelerle ve aşağıda belirtilen yöntemlerle veya KVKK’nın belirlediği diğer yöntemlerle başvuru formunu doldurup imzalayarak Şirket’imize ücretsiz olarak iletebileceklerdir. Bu konuda düzenlemeler, Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Kişisel Veri Başvuru ve Yanıt Prosedürü’nde ve aydınlatma metinleri içerisinde yapılmıştır.

İlgili kişi,

• “Konak Mahallesi Milli Kütüphane Caddesi No:27/Z1 Konak / İzmir”  adresinde bulunan formun doldurulduktan sonra ıslak imzalı bir nüshasının bizzat elden veya yazılı olarak iadeli taahhütlü posta aracılığı ile “Konak Mahallesi Milli Kütüphane Caddesi No:27/Z1 Konak / İzmir” adresine iletilmesi veya şahsen başvuru,

• Formun doldurulması ve 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamındaki “güvenli elektronik imza” ile imzalandıktan sonra güvenli elektronik imzalı formun barcin.1958@hs02.kep.tr adresine kayıtlı elektronik posta ile gönderilmesi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da ilgili kişi tarafından Şirket’imize daha önce bildirilen ve Şirketi’miz sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle veya başvuru amacına yönelik geliştirilmiş bir yazılım ya da uygulama vasıtasıyla  kvkk@barcin.com adresine başvuru yapılması yolları ile haklarını kullanabilir.

Yukarıda sayılan başvurunun geçerli bir başvuru olarak kabul edilebilmesi için, Veri Sorumlusuna Başvuru Usulleri Hakkında Tebliğ uyarınca başvuruda ilgili kişinin;

a. Ad, soyad ve başvuru yazılı ise imza,

b. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik numarası, yabancılar için uyruğu, pasaport numarası veya varsa kimlik numarası,

c. Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi,

ç. Varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numarası,

d. Talep konusu

bilgilerini belirtmesi zorunludur. Aksi halde başvuru geçerli bir başvuru olarak değerlendirilmeyecektir. Başvuru formu doldurmadan yapılacak başvurularda burada sayılan hususların eksiksiz olarak Şirket’imize iletilmesi gerekmektedir.

Kişisel verisi işlenen ilgili kişilerin adına üçüncü kişilerin başvuru talebinde bulunabilmesi için ilgili kişi tarafından başvuruda bulunacak kişi adına noter kanalıyla düzenlenmiş özel vekâletname bulunmalıdır.

VERİ SORUMLUSUNUN KİMLİĞİ

Mersis No: 0142000836400019

İnternet Adresi:  www.barcin.com

Telefon Numarası:  0850 455 30 00

E-Posta Adresi:  kvkk@barcin.com

KEP Adresi:  barcin.1958@hs02.kep.tr

Adres:  Konak Mahallesi Milli Kütüphane Caddesi No:27/Z1 Konak / İzmir

İşbu Politika, www.barcin.com adresinde ilan edilmiştir. Bu kapsamda mevzuat değişiklikleri ve Şirket’imiz politikaları uyarınca Politika’da değişiklik yapma hakkı saklı tutulmuştur. Yapılan değişikliklerle birlikte Politika’nın güncel hali www.barcin.com adresinde ilan edilir.

EK-1 TANIMLAR

Açık Rıza: Belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza.

Anonim Hale Getirme: Kişisel verinin, kişisel veri niteliğini kaybedecek ve bu durumun geri alınamayacağı şekilde değiştirilmesidir. Ör: Maskeleme, toplulaştırma, veri bozma vb. tekniklerle kişisel verinin bir gerçek kişi ile ilişkilendirilemeyecek hale getirilmesi.

Başvuru Formu: Kişisel verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını kullanmak için yapacakları başvuruyu içeren “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Gereğince İlgili Kişi Tarafından Veri Sorumlusuna Yapılacak Başvurulara İlişkin Başvuru Formu”.

Çalışan Adayı: Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi herhangi bir yolla iş başvurusunda bulunmuş ya da özgeçmiş ve ilgili bilgilerini açmış olan gerçek kişiler.

İşbirliği İçinde Olunan Kurumların Çalışanları, Hissedarları ve Yetkilileri: Şirket’in her türlü iş ilişkisi içerisinde bulunduğu kurumlarda (iş ortağı, tedarikçi gibi, ancak bunlarla sınırlı olmaksın) çalışan, bu kurumların hissedarları ve yetkilileri dâhil olmak üzere, gerçek ve tüzel kişiler.

İş Ortağı: Şirket’in faaliyetlerini yürütürken bizzat veya ile birlikte muhtelif projeler yürütmek, hizmet almak gibi amaçlarla iş ortaklığı kurduğu taraflar.

Kişisel Verilerin İşlenmesi: Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem.

İlgili Kişi: Kişisel verisi işlenen gerçek kişi. Örneğin; ziyaretçi, personel, müşteri vb.

Kişisel Veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi (Örneğin; ad-soyad, TCKN, e-posta, adres, doğum tarihi, kredi kartı numarası vb.). Tüzel kişilere ilişkin bilgilerin işlenmesi KVKK kapsamında değildir.

Özel Nitelikli Kişisel Veri: Irk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayat, ceza mahkumiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler ile biyometrik ve genetik veriler.

Tedarikçi: Şirket’in faaliyetlerini yürütürken Şirket’in emir ve talimatlarına uygun, sözleşme temelli olarak Şirket’e hizmet sunan taraflar.

Üçüncü Kişi: Politika kapsamında farklı bir şekilde tanımlanmamış olan, kişisel verileri politika kapsamında işlenen gerçek kişiler. Örneğin; aile bireyleri, eski çalışanlar.

Veri İşleyen: Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel veri işleyen gerçek ve tüzel kişi. Örneğin; Şirket’in hizmet aldığı firmalar vb.

Veri Sorumlusu: Kişisel verilerin işlenme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, verilerin sistematik bir şekilde tutulduğu yeri (veri kayıt sistemi) yöneten kişi. Bu politika kapsamında Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi veri sorumlusudur.

Verilerin Silinmesi: Şirket içindeki tüm ilgili kullanıcıların, kişisel veriye erişimin engellenecek şekilde şifrelenmesi ve sadece veri koruma sorumlusunun bu şifreye sahip olması durumunu ifade etmektedir.

Verilerin Yok Edilmesi: Kişisel verinin bir daha geri döndürülemeyecek bir biçimde fiziksel olarak veya teknolojik yöntemlerle tamamen ortadan kaldırılması durumunu ifade etmektedir.

Ziyaretçi: Şirket’in sahip olduğu fiziksel yerleşkelere çeşitli amaçlarla girmiş olan ziyaret eden gerçek kişiler.

EK-2 ŞİRKET’İMİZ TARAFINDAN İŞLENEN KİŞİSEL VERİLER VE AMAÇLARI

İlgili Kişi

İşlenen Kişisel Veri Kategorisi

Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Çalışan

Kimlik Verisi

İletişim Verisi

Mesleki Deneyim Verisi

Hukuki İşlem Verisi

Finans Verisi

Özlük Verisi

Görsel ve İşitsel Kayıtlar

4857 Sayılı İş Kanunu başta olmak üzere bu kanunlara bağlı yönetmelikler uyarınca,

• Çalışan Memnuniyeti ve Bağlılığı Süreçlerinin Yürütülmesi,

• Çalışanlar İçin İş Akdi ve Mevzuattan Kaynaklı Yükümlülüklerin Yerine Getirilmesi,

• Çalışanlar İçin Yan Haklar ve Menfaatleri Süreçlerinin Yürütülmesi,

• Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi,

• Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi,

• Finans ve Muhasebe İşlerinin Yürütülmesi,

• Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi,

• Hukuk İşlerinin Takibi ve Yürütülmesi,

• İç Denetim/ Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi,

• İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi,

• İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi,

• Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi,

• İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması,

• Yetkili Kişi, Kurum ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi,

• Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesi

amaçları ile çalışanlara ait kişisel veriler işlenmektedir.

Çalışan

Sağlık Verisi

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin 9. Maddesi gereğince iş yeri hekimi, çalışanların yapacakları işe uygun olduklarını belirten işe giriş ve periyodik sağlık muayenelerini yapmak durumundadır. İlgili mevzuat gereğince; İş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin yürütülmesi, Şirket’imiz çalışanların göreve uygunluklarının takip edilebilmesi amacıyla çalışanların sağlık bilgileri işlenmektedir.

Ziyaretçi

Fiziksel Mekân Güvenliği Verisi

Ziyaretçilerin Şirket’imize giriş çıkışlarının takibi ile Şirket binasının güvenliğini sağlamak amacıyla, Şirket’imizin meşru menfaatleri doğrultusunda, Şirket’imiz bünyesinde yer alan kamera kayıtları ile ziyaretçilerin görüntüleri kayıt altında tutulmaktadır.

Ziyaretçi

Kimlik Verisi

İşlem Güvenliği Verisi

5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun gereğince sunulan internet hizmetinin kimler tarafından ve ne amaçla kullanıldığının kayıt altına alınması, kurumsal web sitemizin faaliyetlerinin yürütülmesi ve kullanıcı bilgilerinin teyit edilmesi amacıyla internet site ziyaretçilerimizin kimlik bilgileri, IP adresi bilgileri, internet sitesi giriş çıkış bilgileri işlenmektedir.

Çalışan Adayı

Kimlik Verisi

İletişim Verisi

Mesleki Deneyim Verisi

Finans Verisi

Görsel ve İşitsel Kayıtlar

Şirket’imiz çalışan adaylarının işe alım süreçlerinde uygun pozisyon için değerlendirilebilmesine esas almak üzere, istihdam ile ilgili hazırlık işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla çalışan adaylarının kimlik bilgisi, iletişim bilgisi, mesleki deneyim bilgisi, finans bilgilerini işlemektedir.

Ürün veya Hizmet Alan Kişi

Kimlik Verisi

İletişim Verisi

Finans Verisi

Müşteri İşlem Verisi

Mesleki Deneyim Verisi

Hukuki İşlem Verisi

Şirket’imizin ticari faaliyetlerini yerine getirebilmesi, mal / hizmet satış süreçlerinin yürütülmesi ve mal / hizmet üretim ve operasyon süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla ilgili mevzuatta belirtilen veri grupları ve süreyle sınırlı olmak üzere ürün veya hizmet alan kişilerin kimlik, iletişim, finans, müşteri işlem, mesleki deneyim ve hukuki işlem verileri işlenmektedir.

Ürün veya Hizmet Alan Kişi

Kimlik Verisi

İletişim Verisi

Şirket’imiz, hizmetlerin plânlı, programlı, etkin, verimli ve uyum içinde yürütülmesini sağlamak amacıyla ürün veya hizmet alan kişilerin talep ve şikâyetlerini değerlendirmek durumundadır. Bu kapsamda Çağrı Merkezi üzerinden Şirket’imiz ile iletişime geçen ürün veya hizmet alan kişilerin kimlik ve iletişim bilgileri işlenmektedir.

Tedarikçi Yetkilisi/Çalışanı

Kimlik Verisi

İletişim Verisi

Finans Verisi

Mesleki Deneyim Verisi

Hizmetlerimizin sürekliliği için tedarikçilerimizle yapmış olduğumuz sözleşmeler uyarınca birimlerdeki taleplerin niteliği esas alınarak birimin ihtiyacı olan tüm ürünlerin satın alma işlemlerinin gerçekleştirilmesini ve ilgili tedarikçiye ödenmesini sağlamak,

Satın alma faaliyetleri kapsamında ürün ve hizmet alımlarında belirlenen yönteme göre ilgili evrakların hazırlanarak satın alma dosyasının düzenlenmesini organize etmek,

Nihai üründe direkt olarak kullanılan ürün/hizmetlerin satın alındığı Tedarikçiler listesinin oluşturulmasını ve bu listenin güncelliğinin takip edilmesini koordine etmek,

Tedarikçilerin performans değerlendirmelerinin yapılmasını ve ilgili kalite kayıtlarının saklanmasını koordine etmek,

Departmanların onaylanan ürün ve hizmet ihtiyaçları için keşif hesabını yapmak, ilgili departman tarafından yapılmasını sağlamak.

EK-3 ŞİRKET’İMİZ TARAFINDAN KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILDIĞI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER VE AKTARILMA AMAÇLARI

Veri Aktarımını Yapabilecek Kişiler

İlgili Kişiler

Veri Aktarım Amacı

İş Ortağı

Ürün veya Hizmet Alan Kişi

Tedarikçi Çalışanı/Yetkilisi

İş stratejilerin hazırlanması, uygulanması ve iş ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesini temin etmek amacıyla sınırlı olarak aktarım yapılmaktadır.

Tedarikçiler

Ürün veya Hizmet Alan Kişi

Şirket’imiz tedarikçiden dış kaynaklı olarak temin ettiği ve Şirket’imiz faaliyetlerini yerine getirmek için gerekli hizmetlerin Şirket’imize sunulmasını sağlamak amacıyla sınırlı olarak aktarım yapılmaktadır.

İş Ortağı

Ürün veya Hizmet Alan Kişi

Tedarikçi Çalışanı/Yetkilisi

Çalışan

Kamu kurum ve kuruluşlarının talep ettiği ve hukuki dayanak sundukları durumlarda amaçla sınırlı olarak aktarım yapılmaktadır.

Gerçek Kişiler veya Özel Hukuk Tüzel Kişileri

Ürün veya Hizmet Alan Kişi

Tedarikçi Çalışanı/Yetkilisi

Çalışan

Avukatlar, bankalar, özel sigorta ve yazılım şirketleri gibi kişiler ve kurumlarla yürütülen işler kapsamında sınırlı olarak aktarılmaktadır.

Hissedarlar ve Şirket Yetkilileri

Ürün veya Hizmet Alan Kişi

Tedarikçi Çalışanı/Yetkilisi

Çalışan

Şirket’imiz kurulma amaçları, idari ve ticari faaliyetlerinin yerine getirilmesini temin etmek amacıyla sınırlı olarak aktarılmaktadır.

Kullanıcı Sözleşmesi

Taraflar

İşbu Websitesi Kullanıcı Sözleşmesi ("Kullanıcı Sözleşmesi"), Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile Websitesi'ne giriş yapan ve/veya üye olan Kullanıcı arasında, Kullanıcı'nın Websitesi'ni kullanmasına yönelik olarak ve Websitesi'nin bulunduğu elektronik ortamda Kullanıcı tarafından onaylanması anında düzenlenmiştir.

Kullanıcı, Websitesi'ne giriş yaparak ve/veya üye olarak Kullanım Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul ve beyan eder.

Hizmetlerin Tanımı

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. sözleşmeyi onaylayan üyelerine internet ortamında değişik iletişim servisleri (oylama, hediye paketi siparişi verebilme, özel üretim siparişi alma, duyuru isteme, promosyon bildirisi isteme gibi) ve elektronik ortamda alışveriş imkanı sunar. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. üyelik sistemi Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. üyesi kendisinin belirleyeceği bir "şifre"ye sahip olur. Kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-mail adresi üyeye özeldir ve tek üyelik oluşturma imkanına sahiptir; aynı e-mail adresi ile iki farklı üyeliğiniz olamaz. "Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifre'nin seçimi ve korunması tamamı ile kullanıcının sorumluluğundadır. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş., şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir. Kullanıcının Sanal Mağazası üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için kayıt sırasında girdiği e-mail adresi ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. online mağazasına "login" olmak şeklinde tanımlanır.

Fikri Mülkiyet Hakları

Bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Barçın markası ve diğer markalar, www.barcin.com alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir.

Kullanıcılar, Websitesi üzerinde yer alan ve Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.’na ve diğer Kullanıcılara ait her türlü Fikri Sinai Mülkiyet Haklarını ihlal etmemeyi kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Hak ve Yükümlülükler

Kullanıcı'lar, Websitesi dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. Kullanıcı'lar tarafından iletilen veya Websitesi üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı'ların Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından sunulan Hizmet'lerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (Kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen Kullanıcı'ların sorumluluğundadır. Kullanıcı'ların, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı Kullanıcı'ların ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nın, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu doğmaz.

Kullanıcı tehdit edici, ahlak dışı, ırkçı, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına ve Uluslararası anlaşmalara aykırı mesajlar göndermemeyi, ortama eklenecek yazışma, konu başlıkları, rumuzları genel ahlak, görgü ve hukuk kurallarına uygun olmasını, diğer kullanıcıların servisi kullanmasını etkileyecek şekilde davranmamayı, kişi ya da kurumların isimlerini lekeleyici, çiğneyici, ahlaka aykırı, yakışıksız ya da kanun dışı materyal ya da bilgiler yayımlamamayı, basmamayı, dağıtmamayı, Reklam yapmamayı, herhangi bir mal ya da hizmet satmamayı ya da satılmasına yönelik teklifte bulunmamayı, Anket, yarışma ya da zincir mektup faaliyetlerinde bulunmamayı taahüt eder.

Kullanıcı diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek bilgi veya programlar göndermemeyi, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. servisleri kullanarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş malzemelerin tamamı ile kullanıcının rızası dahilinde olduğunu, kullanıcı bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı ile kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.' den tazminat talep etmemeyi, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.'ndan izin almadan Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. servislerini ticari ya da reklam amacıyla kullanmamayı taahüt eder.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş., dilediği zaman veya sürekli olarak tüm sistemi izleyebilir ve üyeler kurallara aykırı davrandığı takdirde Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.  gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahiptir.

Kullanıcı, Gizlilik Hükümleri’nde yer alan hükümler ile birlikte yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince veya diğer Kullanıcılar ile üçüncü şahısların haklarının ihlal edildiğinin iddia edilmesi durumlarında, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nın kendisine ait gizli/özel/ticari bilgileri gerek resmi makamlara ve gerekse hak sahibi kişilere açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.’ndan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nın yazılı onayı olmadan, Kullanıcı Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.

Müşteri sistem üzerindeki satın alma işlemini geçerli bir kredi kartı aracılığı ile yapmak zorunda olduğunu, kredi kartı geçerliliği onaylanmadığında sistemden alışveriş yapamayacağını Müşteriler mal teslimi sırasında istenildiği takdirde geçerli bir kimlik kartı göstermek, ilgili kimlik bilgilerinin kaydedilmesine izin vermek ve ilgili yerlere imza atmak zorunda olduklarını imza atmadıkları takdirde ürünün kendilerine teslim edilmeyebileceğini, Ürün bir başka şahıs tarafından teslim alınıyor ise ürünü teslim alan kişi, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.adına ürünü kendisine teslim eden kişinin "ürünü kendisine gönderen kişiyi tanıdığına dair" ibraz edebileceği belgeyi imzalamak zorunda olduğunu, belge imzalanmadığı takdirde ürünün teslim edilmeyebileceğini ve dolayısı ile siparişin gerçekleşmemiş sayılacağını kabul ve taahhüt etmiştir.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.' nın üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Kullanıcı tarafından kayıt sırasında girilen e-mail adresi ve şifresi Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından müşteriye sunulacak başvuru alanlarının doldurulmasından sonra görüntülenecek ve onaylanacaktır. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. tüm alanları doldurmuş olan müşterilerinin ya da şifresi olduğu halde bağlanmakta olan müşterilerin yeni bir şifreye sahip olmalarını ya da şifrelerini kullanmalarını süresiz olarak engelleyebilir.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. servislerinin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olduğunu, servis kalitesinin beklentilere cevap vereceğini taahhüt etmez.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. kendi ürettiği ve/veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nın satışları, kendi stokları ile sınırlıdır. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.

Ürünlerin Sanal Mağazada teşhir edilmesiyle Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. ürünlerin stokta bulunmasını taahhüt etmez.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. üyenin ilettiği kişisel bilgilerin içerik sağlayıcılar ve web servisleri kullanıcılarına gerekli iletişim, tanıtım, mal teslimi, reklam vb. ticari amaçlar için kullandırılması konusunda tam yetkilidir.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. müşterinin onayı olmadan Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. bünyesinde ürünü bulunan şirketlerin, müşteriye yönelik her türlü reklam ve promosyon faaliyetlerinde bulunmasını, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. bünyesinde bulunan müşteri bilgilerini kullanarak gerçekleştirilmesini destekleyebilir ya da bu faaliyetleri bizzat yürütebilir.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nda satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yükümlülüğü Barçın Spor Malzemeleri Tic. Ve San. A.Ş ' ye aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. hatayı düzeltecek şekilde ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş., üyenin başka web-sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu taktirde üye geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nın sorumlu olmadığını kabul eder.

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş., ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir. Bu halde üyenin hizmetlerden yararlanabilmesi için sözleşme değişikliklerini ilgili butonu tıklamak suretiyle onaylaması gerekir. 

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, veya ücretli hale dönüştürebilir. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. kredi kartı limiti onaylanamadığı halde istediği müşterilerine alışveriş yapma izni verme hakkına sahiptir.

Ürün Teslimatı

Anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi dir. Teslimat konusundaki şart ve kurallar ilgili firmaca belirtildiği gibidir. Detay için tıklayın.

Sözleşme Değişikliği

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerini, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Websitesi'nde ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Kullanım Sözleşmesi'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

Gizlilik Taahhüdü ve Güvenlik Politikası

Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.’ye kayıt olurken kullandığınız üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler gizli tutulmakta olup, sizin onayınız dışında diğer üyelere hiçbir şekilde açılmaz. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.’den kredi kartı kullanarak satın alım yapan üyenin kullandığı kredi kartı Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Akbank, Finansbank, HSBC Bankası, Garanti Bankası Ödeme Sistemleri güvencesindedir, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş., çalışanları veya diğer üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremez.

Sözleşmenin Sona Ermesi

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı Websitesi'ne giriş yaptığı ve/veya üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek; Kullanıcı'nın üyelik süresinin dolması veya geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır. Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş., Kullanıcı'ların işbu Kullanıcı Sözleşmesi'ni ve/veya, Websitesi içinde yer alan Kullanıcı’nın, üyeliğe ve Hizmet'lere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda Kullanıcı Sözleşmesi'ni tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı'lar, fesih sebebiyle, Barçın Spor Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin uğradığı doğrudan veya dolaylı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır.


6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA BARÇIN SPOR MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ İNTERNET SİTESİ AYDINLATMA METNİ

1. Aydınlatma Metni’nin Amacı ve Kapsamı

Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK” olarak anılacaktır.)kapsamında kişisel verilerinizin korunması için tedbir almaktayız. Kişisel verilerinizi, KVKK ve ilgili yasal mevzuat kapsamında ve “veri sorumlusu” sıfatımızla aşağıda açıklanan sebeplerle ve yöntemlerle işlemekteyiz.

Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi İnternet Sitesi Aydınlatma Metni, KVKK’nın 10. maddesinde yer alan “Veri Sorumlusunun AydınlatmaYükümlülüğü”başlıklı maddesi uyarınca,veri sorumlusunun kimliği,kişisel verilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, bu verilerin hangi amaçla işleneceği, kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, veri işleme süresi ve KVKK’nın 11. maddesinde sayılan haklarınızın neler olduğu ile ilgili sizi en şeffaf şekilde bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgilere internet adresimizde yer alan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

2. Veri Sorumlusu

Şirket Unvanı:Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi.Adresi:Konak Mahallesi Milli Kütüphane Caddesi No:27/Z1 Konak /İzmir

(İşbu Aydınlatma Metni kapsamında "Şirket" olarak anılacaktır)

3. Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle, Şirket’mizinbağlı birimleri, sosyal medya mecraları, Şirket içerisinde faaliyetlerin yürütülebilmesi için kullanılan yazılımlar, kamera çekimi vasıtasıyla ve benzeri vasıtalarla sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilecektir. Kişiselverileriniz, mevzuatta belirtilen ya da işleme amaçlarının öngördüğü süre çerçevesinde Şirket’imiz ile ilişkiniz devam ettiği müddetçe oluşturularak ve güncellenerek işlenebilecek ve hem dijital hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

Kişisel verileriniz, “İşlenen Kişisel Verileriniz ve İşlenme Amaçları” başlığında yer alan amaçlar doğrultusunda ve KVKK’nın 5. maddesinin 1.fıkrası kapsamında açık rıza şartının sağlanması veya 5. maddesinin 2. fıkrası uyarınca belirtilen;

    • Kanunlarda açıkça öngörülmesi,

    • Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması,

    • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması,

    • İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşrumenfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması, kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenmektedir.

4. İşlenen Kişisel Verileriniz ve İşlenme Amaçları

Kişisel verileriniz, yasal yükümlülükler gereği veya Şirket’imizin iş ve işlemlerinde daha doğru bir hizmet verebilmek amacıyla güvenli bir şekilde ve KVKK’ya uygun olarak işlenmektedir. Bu kapsamda kişisel veri olarak tabloda yer alan veriler toplanmaktadır.

Kişisel Veri Sınıfı

Açıklama

Kimlik Verisi

İlgili kişinin kimliğine dair bilgilerin bulunduğu veri kategorisidir. (Örn: Ad, Soyad, T.C. Kimlik No vb.)

İletişim Verisi

İlgili kişiye ulaşmak için kullanılabilecekveri kategorisidir.(Örn: Telefon Numarası, Yerleşim Yeri Adresi, E-Posta Adresi vb.)

Finans Verisi

Kişiye ait finans verilerinin bulunduğu veri grubudur. (Örn: Banka Hesap No, İBAN no vb.)

İşlem Güvenliği Verisi

Bu veri kategorisi IP adresi bilgileri, internet sitesi girişçıkış bilgileri, şifre ve parola bilgileri gibi veri türlerini ifade etmektedir. (Örn: Güvenlik Anahtarları, KullanıcıAdı, Kullanıcı ID, Şifreler, Log Kayıtları, IP Adresleri)

6. Web Sitemiz Üzerinden Elde Ettiğimiz Kişisel Verilerin Kullanılma Amacı

Şirket’imiz tarafından toplanan kişisel verileriniz, gerek mevzuat gerekse Kişisel Verilerin KorunmasıKurumu tarafından belirlenen temel ilkelere uygun olarak;

    • Şirket’imiz ile ilişkisi olan gerçek veya tüzel üçüncü kişi, kurum ve kuruluşların (çalışanlar,ziyaretçiler, tedarikçiler, işortakları vb.) Şirket’imiz ürün ve hizmetlerinden yararlanabilmeleri için gerekli çalışmaların ilgili iş birimlerimiz tarafından yapılabilmesi,

    • Kurumsal web sitemizde işlem yapan kişinin kimlik bilgilerinin teyit edilmesi,

    • 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenenSuçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun, Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik ve ilgili tüm kanunlardan ve ikincil düzenlemelerden doğan/doğabilecekyasal ve düzenleyici gereksinimlerin yerine getirilmesi ve bu kapsamda gerekli tedbirlerin alınabilmesi ve yetkili kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılacak denetlem ve/veya düzenleme görevlerinin yürütülmesi, ilgili tüm kanunlardan ve ikincil düzenlemelerden doğabilecek yasal ve düzenleyici gereksinimlerin yerine getirilmesi ve bu kapsamda gerekli tedbirlerin alınması,

    • Görevli ve yetkili kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılacak denetleme veya düzenleme görevlerinin yürütülmesi,

    • Yargı organlarının veya idari makamların istediği bilgi ve belge taleplerinin yerine getirilmesi,

    • Şirket’imiz ve Şirket’e bağlı tüm merkez ve birimlerde sunulan hizmetlerin kullanım şeklineilişkin listeleme, raporlama, doğrulama, analiz çalışması yapılması, bu hususta istatistiki ve bilimsel bilgiler üretilmesi, buna bağlı olarak ürün ve hizmetlerimizin geliştirilmesi, ürün ve hizmetlerimize ilişkin memnuniyetin arttırılması ve bu kapsamda kullanıcıya ilişkin özelleştirmelerde bulunulması,

    • Hizmetlerimize ilişkin, pazar araştırması,tanıtım ve gerekli bilgilendirmenin yapılması,şikâyetve önerilerin değerlendirilmesi ve Şirket’imiz ile paylaşılan iletişim kanalları üzerinden doğrudan sizinle irtibata geçilebilmesi,

    • Risk yönetimi ve kalite geliştirme aktivitelerinin yerine getirilmesi

    • Veri güvenliğikapsamında, sistem ve uygulamalar için gerekli tüm teknik ve idari tedbirlerin alınması, yükümlülüklerinin yerine getirilmesi için işlenmektedir

Şirket’imiz, KVKK’nın 5 ve 8. maddeleri uyarınca ve/veya ilgili mevzuattaki istisnalarınvarlığı halinde kişisel verileri kullanıcının ayrıca rızasını almaksızın işleyebilecek ve üçüncü kişilerl epaylaşabilecektir.

7. Web Sitemiz Üzerinden Elde Ettiğimiz Kişisel Verilerin Paylaşımı

KVKK ve ilgili mevzuat uyarınca uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbirlerin alınmasını sağlayarak kişisel verileriniz,

    • İlgili kamu kurum ve kuruluşların talepleri doğrultusunda ve talep amaçlarıylasınırlı olarak hukuken yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına,

    • Hizmetlerimizin yerine getirilebilmesi vesürekliliğinin sağlanabilmesi amacıyla, iş ortaklıklarımıza,

    • İlgili mevzuat hükümlerine göre faaliyetlerimizin denetimi amacıyla T.C. İçişleriBakanlığı ve ilgili sözleşmeler kapsamında yurt içindeki denetim firmalarına,

    • Hizmetlerimize ilişkin stratejilerin hazırlanması ve uygulanması amacıyla yurt içindeki tedarikçilerimize ve işortaklarımıza,

    • Bağlı bulunan kanunlar kapsamında veya kamu kurumları ve Şirket faaliyetlerimizi yürütmek üzere sözleşmesel olarak hizmet aldığımız veya hizmet verdiğimiz, işbirliği yaptığımız, yurt içi kuruluşlara, KVKK’nın 8. maddesinde belirtilen kişisel veri işlemeşartları çerçevesinde aktarılmaktadır.

8. Web Sitemiz Üzerinden Elde Ettiğimiz Kişisel Verilere Erişim Hakkı ve Düzeltme Talepleri

Kullanıcı Şirketi'mize başvurarak kendisiyle ilgili,

    • Kişisel veri işlenipişlenmediğiniöğrenme,

    • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

    • Kişisel verilerin işlenmeamacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

    • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

    • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,

    • İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

    • İlgili mevzuat uyarınca yapılan düzeltme, silme ve yok edilme işlemlerinin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

    • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişininkendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

    • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararıngiderilmesini talep etme, haklarına sahiptir.

İlgili kişi olarak, KVKK’nın ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve EsaslarıHakkındaTebliğ’e göre “Konak Mahallesi Milli Kütüphane Caddesi No:27/Z1 Konak İzmir”adresine yazılı olarak veya kvkk@barcin.com adresine e-postanızınvŞirket sistemlerinde kayıtlı olması şartı ile e-posta adresine elektronik ortamdan iletmek suretiyle Şirket’imizin barcin.1958@hs02.kep.tr kep adresine kayıtlı elektronik posta ile başvurarak yukarıda sayılan haklarını kullanabilecektir. Anılı taleplere ilişkin Şirket’imizin gerekçeli yanıtı,yazılı veya dijital ortamdan kullanıcıya iletilecektir. Taleplere ilişkin gerekli işlemler için ücret alınmaması esas olup işlemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından, KVKK’nın13. maddesine göre belirlenen tarife üzerinden ücret talep edilmesi mümkündür.

İlgilikişi,Şirket’imize kendisi tarafından sağlanmış olan işbu Aydınlatma Metni’ne konu bilgilerinin tam, doğru ve güncel olduğunu, bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde bunları derhal güncelleyeceğini taahhüt eder. Kullanıcının güncel bilgileri sağlamamış olması halinde Şirket’imizin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

9. Web Sitemiz Üzerinden Elde Ettiğimiz Kişisel Verilere İlişkin Saklama ve Veri Muhafaza Süresi

Kişisel verileriniz, işbuAydınlatma Metni’nde belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere, Şirket’imiz ve Şirket’imizebağlı merkez ve birimlerin tabi olduğu, ilgili tüm kanun ve sair yasal mevzuatta yer alan veri işleme ve zamanaşımı sürelerine riayet edilerek işlenmektedir. Kişisel verilerin ne kadar süre boyunca saklanması gerektiğine ilişkin mevzuatta bir süre düzenlenmemişse kişisel veriler, Şirket’imizin o veriyi işlerken yürüttüğü faaliyet ile bağlı olarak işlenmesini gerektiren süre kadar işlenmektedir. Kanunlarda veri işleme sürelerine ilişkindeğişiklikyapılması halinde ise belirlenen yeni süreler esas alınacaktır.

Kişisel verileriniz, amaçla sınırlılık ilkesinin bir gereği olarak işbu Aydınlatma Metni’nde açıklananamaçların yerine getirilmesi, Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik ve her halükârda kanuni süreler, Şirket’imizuygulamaları ve ticari yaşamının teamülleri uyarıncaişlenmesini gerektiren süre ile sınırlıolarak işlenmekte, sürenin sona ermesi halinde ise silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.

10. Şirket’imizin Veri Güvenliğine İlişkin Almış Olduğu Önlemler

Şirket’imiz, ilgili mevzuatta belirlenen veya işbuAydınlatma Metni’nde ifade edilen şartlardakişiselverilerin hukuka aykırı olarak işlenmemesini,kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmemesini ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli teknik ve idari tedbirleri almayı, gerekli denetimleri yaptırmayı taahhüt eder. Bu konuda daha kapsamlı düzenleme Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Kişisel Veri Başvuru ve Yanıt Prosedürü’nde ve Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’nda yapılmıştır.İlgili prosedüre kurumsal internet sitemizden veya ilgili personele yapacağınız talep doğrultusunda ulaşabilirsiniz.

Web sitesi üzerinde başka uygulamalara link verilmesi halinde Şirket’imiz, uygulamaların gizlilik politikaları ve içeriklerine yönelik bünyesinde herhangi bir sorumluluk taşımamakta olup kişisel verilerin yukarıdaki şartlar çerçevesinde kullanılması sonucu meydana gelebilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

VERİ SORUMLUSUNUN KİMLİĞİ

Mersis No: 0142000836400019

İnternet Adresi: wwww.barcin.com

Telefon Numarası: 0850 455 30 00

E-Posta Adresi: KVKK@barcin.com

KEP Adresi: barcin.1958@hs02.kep.tr

Adres: Konak Mahallesi Milli Kütüphane Cad. No:27 Konak İzmir

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ İÇİN AÇIK RIZA BEYANI

İş bu muvafakatname kapsamında paylaşmış olduğum isim, soy isim, telefon numarası, e-posta adresi ve adres verilerimin Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından, ürün veya hizmet alan kişi için hazırlanan aydınlatma metni doğrultusunda, ürün ve hizmetlerle ilgili teknik destek ve bilgi amaçlı işlenmesine ve SMS, MMS, e-posta şeklinde elektronik ileti gönderilmesine ve tarafımla iletişime geçilmesine açık rıza gösterdiğimi, iş bu muvafakati hiçbir baskı veya zorlama altında olmaksızın, hür irademle okuduğumu, kabul ve beyan ediyorum.

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ İÇİN AÇIK RIZA BEYANI


İşbu muvafakatname kapsamında paylaşmış olduğum isim, soy isim, telefon numarası, e-posta adresi ve adres verilerimin Barçın Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından, ürün veya hizmet alan kişi için hazırlanan aydınlatma metni doğrultusunda, ürün ve hizmetlerle ilgili teknik destek ve bilgi amaçlı işlenmesine ve SMS, MMS, e-posta şeklinde elektronik ileti gönderilmesine ve tarafımla iletişime geçilmesine açık rıza gösterdiğimi, işbu muvafakati hiçbir baskı veya zorlama altında olmaksızın, hür irademle okuduğumu, kabul ve beyan ediyorum. 


İlgili Kişi


İsim :

Soy İsim :

Tarih :