{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Güvenli Alışveriş

2000 TL üzeri Ücretsiz kargo!

Kadın Tayt

93 Ürün
 1. Varsayılan
 2. Artan Fiyat
 3. Azalan Fiyat
 4. Yeni Gelenler
Filtrele

Seçili Filtreler (1)

Temizle
Temizle
Daha fazla göster
Daha fazla göster
Daha fazla göster
Daha fazla göster
93 Ürünü Listele
Kategorinin Öne Çıkanları
93 üründen ürün görüntüledin.

Spor esnasında ve günlük yaşamda kadın taytları hem rahatlık sağlıyor hem de dinamik şıklık oluşturuyor. Ünlü spor markaları tarafından her ihtiyaca göre özel kumaş teknolojileri ile tasarlanan kadın tayt çeşitleri konforu artırıyor. Günlük spor giyime özel olan kadın tayt modelleri ve sporcu taytları birçok farklı unsura bağlı olarak çeşitlilik gösteriyor. Günlük spor giyim taytları terletmeyen kumaşlardan yapılırken sporcu taytları ise hem terletmeyen kumaşlarla hem de farklı kas gruplarını sıkıştıracak modellerle tasarlanıyor. Bu sebeplerle kadın tayt seçeneklerini değerlendirirken kumaşına, kesimine ve kullanım amacına dikkat etmek gerekiyor.


Kadın Tayt Çeşitlerinin Temel Farklılıkları


 • Tayt stilleri tam boy, 7/8 uzunluk ve kapri uzunluğu olarak farklılık gösteriyor.
 • Farklı spor türlerine uygun orta yüksek, yüksek ve düşük bel tayt seçenekleri bulunuyor.
 • Kadın tayt modelleri kumaş özelliklerine göre farklı nitelikler taşıyor.
 • Antrenman deneyimini kolaylaştıracak cepler, kemer detayı, vücudu düz tutan kontürlü dikişler içeren çeşitli tayt modelleri sunuluyor.
 • Kişisel tarzlara uygun olan çok çeşitli renk ve desenlerde kadın taytlar kullanıcıları bekliyor.

Konfor İçin Göz Önünde Bulundurulması Gereken Unsurlar


 • Kullanım amacına göre doğru kadın tayt modellerinin seçilmesi konforu artırıyor.
 • Kumaş teknolojilerinin incelenmesi rahatlık sağlıyor.
 • Nefes alabilen kumaşlar antrenman sırasında daha rahat hissettiriyor.
 • Elastik özelliği yüksek taytlar hareketleri engellemediği için, hem günlük hayatta hem de antrenmanlarda kullanılabiliyor.
 • Bel bantlı kadın taytı modelleri spor esnasında vücuda bel desteği sağlıyor.

Rahatlık Sağlayan Kadın Tayt Kumaşları


Kadın spor taytı modelleri genellikle kalın, pamuk, spandex ve elastik kumaşlarla üretiliyor. Ancak kadın tayt modellerine ekstra sıkılık ve dayanıklılık sağlayan polyester ve naylon karışımları da kumaşların bileşenlerinde kullanılıyor. Örneğin, ter emici özellikleri bulunan koşu taytlarında naylon ve spandex kumaşlar daha fazla kullanılıyor. Ayrıca koşu sırasında rahatlık için de kadın sporcu taytları daha fazla likra içeriyor. Bunun yanında günlük olarak kullanılan kadın tayt pantolon çeşitleri daha yumuşak olduğu için daha fazla pamuk içeriyor. Pamuklu taytlar, pamuğun nefes alan yapısı sayesinde rahat hissettiriyor. Yumuşak olduğu için rahat giyilebilmesine rağmen spandex modellere göre esnemeye daha az dayanıklılık gösteriyor. Buna ek olarak spor esnasında terleme durumlarında su tutuyor. Pamuk, tayt kumaşlarına yumuşaklık kazandırmak amacıyla minimum miktarda ekleniyor.

Spandex kumaşlar pamuktan farklı olarak taytın esneklik kazanmasını sağlıyor. Spandex kumaşın özelliği sayesinde tayt bacağı sıkıştırarak hareket esnasında rahatsız olmayı engelliyor. Ancak spandex kumaş, hava akışının engellenmemesi amacıyla başka kumaşlarla birlikte kullanılıyor. Örneğin, naylon kumaş çeşitleri kadın tayt modellerinin dayanıklı olmasını sağlıyor. Kolayca kırışmasını engelliyor. Bu sayede kadın tayt modelleri arasında naylon ve spandex karışımına sık rastlanıyor. Naylon ve spandex karışımı kadın tayt modelleri, pamuk taytlar kadar yumuşak hissettiriyor aynı zamanda egzersiz sırasında terlemeyi engelliyor. Bu durum da tayt modelleri için spandex ve naylon kumaş karışımını vazgeçilmez yapıyor.

Nike kadın tayt modelleri, bu deneyimin daha konforlu hale gelmesi için Dri-Fit kumaş teknolojisi kullanıyor. Dri-Fit teknolojisi mükemmel sonuç için doğru kumaşları seçiyor. Polyester kumaşa sahip taytlar da naylonla benzer özellikler gösteriyor. Polyester taytlar su geçirmiyor, kolay kuruyor ve ter tutmuyor. Bunlara ek olarak diğer bir tayt seçeneğini termal kadın tayt modelleri oluşturuyor. Termal taytlar genellikle günlük spor giyimde tercih ediliyor. Kadın termal taytlar bacağı sararak ısıyı hapsediyor. Üretimlerinde kullanılan polimer kumaş soğuk hava akışını engelliyor.


Sporda Konfor İçin Kadın Tayt Modelleri


Kadın tayt modelleri spor türlerine göre farklı farklı şekilleniyor. Koşu taytları terleme esnasında rahatsızlık vermemesi için tamamen pamuklu kumaştan üretilmiyor. Kumaş türleri genellikle spandex gibi sentetik kumaşları içeriyor. Koşu taytlarının bel kısmı yüksek olacak şekilde tasarlanıyor. Bu sayede koşu sırasında kayma, düşme ve rahatsız etme riski ortadan kaldırılıyor. Koşu taytlarının çoğu, soğuk hava koşullarına dayanan termal kumaşla güçlendirilmiş yalıtkan kumaştan yapılmış olma özelliği taşıyor. Buna ek olarak kas kontrolünü sağlayan elastik panelleri içeriyor. Koşu taytlarında tam boy, 7/8 uzunluk ve kapri uzunluğunda seçenekler bulunuyor. Koşu için özel olarak üretilen Adidas kadın tayt modelleri, yüksek nem kontrolü sunan Climate kumaş teknolojisi ile tasarlanıyor. Bu teknoloji sayesinde, teri oluştuğu andan itibaren dışarı atıyor ve konforlu bir koşu deneyimi sağlıyor.

Fitness taytları koşu taytı çeşitleri ile benzer özellikler gösteriyor. Kardiyo gibi antrenmanlara özel olarak seçilebilecek değişik tasarımların genellikle farklı elastik panelleri bulunuyor. Kişisel tercihlere göre seçilebilecek olan bel bantlı modeller, egzersiz sırasında beli destekleyerek daha rahat egzersiz deneyimi için yardımcı oluyor. Buna ek olarak fitness taytlarında da 7/8, kapri ve tam boy seçenekler sunuluyor. Yoga ve pilates taytları ise esneme kabiliyeti en yüksek olan elastik kumaşlarla tasarlanıyor. Bu kumaşlar antrenman sırasında daha rahat hareket etmeye ve nefes egzersizlerine yardımcı oluyor. Yoga taytları sıkı ancak fitness taytlarından daha yumuşak tasarlanıyor. Dikişsiz olan çeşitleri ise yoga ve pilates egzersizlerindeki konforu artırıyor. Ayrıca, bu spora özel olan kadın tayt seçeneklerinin aletli ve mat pilates esnasında kaymayı engellemek için kaydırmaz özellik göstermesi gerekiyor.


Kadın Taytlarının Avantajları


Kadın tayt modelleri, her tarza uygun olarak farklı desenlerde üretiliyor. Hummel kadın tayt modelleri, farklı desenleri ve kumaş özellikleri ile hem günlük sportif şıklık hem de verimli antrenman deneyimi sağlıyor. Spor taytları kasları sardığı için spor sırasında ekstra sıkılaşma vadediyor. Eklemler üzerinde doğru denge kurulmasına yardımcı oluyor ve spor sonrası kas ağrılarını minimuma indiriyor. Standart eşofmanlarda olduğu gibi, vücudun üzerinde bolluk oluşturmaması sebebiyle hareket özgürlüğü sağlıyor. Vücudu sardığı için toparlayıcı özellik göstererek daha zayıf görünüme yardımcı oluyor.

Spor markaları tarafından özel kumaş teknolojileri ile üretilen tayt modelleri hava geçiren kumaşları sayesinde uzun ömürlü kullanılabiliyor. Bunun yanında çoğu kalın kumaşlı tayt, pantolonlardan daha fazla ısı sağladığı için kış günlerinde rahat giyilebiliyor, kumaşları ise hava aldığı için sıcak havalarda bile rahatsızlık vermeden kullanılabiliyor. Kadın tayt fiyatları kumaşına ve kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Özel kullanım sunan kadın tayt modelleri daha özel, kaliteli ama günlük spor şıklığı sağlayan taytlar ise daha ekonomik rakamlarla piyasaya sürülüyor. Ancak her biri kullanım özellikleri ile satın almaya değer nitelikler taşıyor. Sizler de giyimde tercihinizi konfordan yana kullanmak isterseniz aradığınız ürünleri Barçın’da bulabilirsiniz.

Tümünü göster

Giriş Kayıt ol
Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı