{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Güvenli Alışveriş

2000 TL üzeri Ücretsiz kargo!

Spor Malzemeleri Bone

45 Ürün
 1. Varsayılan
 2. Artan Fiyat
 3. Azalan Fiyat
 4. Yeni Gelenler
Filtrele

Seçili Filtreler (1)

Temizle
Temizle
Daha fazla göster
45 Ürünü Listele
Kategorinin Öne Çıkanları
45 üründen ürün görüntüledin.

Yüzme boneleri, spora yeni başlayan amatörlerden rekabetçi profesyonellere kadar en önemli yüzme ekipmanları arasında yer alır. Lateks, silikon, likra ve neopren gibi malzemelerden yapılan bone modelleri, çocuklar da dahil her yaştan yüzücünün ihtiyaç duyduğu konforu ve korumayı sağlar. Titizlikle tasarlanmış modeller yüzme performansını geliştirmeye yardımcı olur.


Havuz Bonesi Ne İşe Yarar?


Bonenin temel işlevi, saçlarınızın yüzünüze gelmeyecek şekilde sabitlenmesini sağlamak, saçı ve saç derisini korumak ve hidrodinamik etki ile yüzme hızınızı artırmaktır. Havuz boneleri, su filtrelerinin saçlarla tıkanmaması için birçok yüzme havuzunda zorunludur. Kaliteli bir bone saçların sabit tutularak suya karışmasını önler. İster yetişkin ister çocuk havuz bonesi olsun, boneler saç ve su temasını önemli ölçüde azalttığı için, havuz suyundaki klora karşı saçların en önemli savunma hattıdır. Özellikle uzun süre suda kalan ya da çok sık antrenman yapan kişiler gibi klorlu suya yoğun bir şekilde maruz kalan sporcular için, başa sıkı ancak konforlu bir şekilde oturan bone modelleri ideal korumayı sağlar. Sadece klor değil, bone modelleri aynı zamanda ısı yalıtımı özelliğine de sahiptir. Klasik bone modelleri dışında, neopren gibi özel malzemelerden yapılmış boneler, sayılan avantajlara ek olarak başınızı sıcak tutmaya da yardımcı olur. Özellikle soğuk ya da açık denizde yüzerken neopren malzemenin sağladığı ısı yalıtımı sporculara konforlu kullanım olanağı sunar.


Yetişkin ve Çocuk Havuz Bonesi Seçimi Nasıl Yapılır?


Tasarıma ve kullanılan malzemeye bağlı olarak boneler çok sayıda malzeme, şekil, boyut ve renkte gelir. Bone satın alırken kullanılacak suyun özellikleri, boyut, konfor, görünüm ve tasarım gibi temel özellikleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bonenin nerede kullanılacağına bağlı olarak, doğru ısı korumasına sahip olması sporcunun performansını etkiler. Rahat kullanım ve uzun vadeli dayanıklılık için, bonenizin çeşitli sıcaklık seviyelerine dayanabilmesi gerekir.

Bir bone çok kalın bir malzemeden yapılmışsa başınızın nispeten hızlı ve aşırı bir şekilde ısınmasına neden olabilir. Daha kalın malzemeler, ısının dağıtılması için bonenin içinde yer bırakmaz ve uzun süre suda yüzerken veya dururken oldukça rahatsız edici olabilir. Bonenizi ısıtmalı veya açık havuzda kullanmayı planlıyorsanız lateks boneleri tercih edebilirsiniz. Latekse alerjiniz varsa, silikon veya likradan yapılmış bone modellerini satın alabilirsiniz.

İyi bir bonenin çok fazla baskı yapmadan kafanıza hafif sıkı olacak şekilde oturması gerekir. Standart modeller yaklaşık olarak 55 ila 59 santimetredir. Bone satın almadan önce, başınızın çevresini mezura ile ölçerek hangi büyüklükte bone almanız gerektiği hakkında daha iyi bir fikre sahip olabilirsiniz. Çok geniş bir stil ve renk yelpazesinde satışa sunulan hem yetişkin hem de çocuk yüzme bonesi çeşitleri bulabilirsiniz. Bone rengi kişisel bir tercih meselesidir. Bununla birlikte, açık suda yüzerken parlak renkli bir bone takmak deniz araçlarının yüzücüyü fark etmesine ve olası bir kaza riskini azaltmaya yardımcı olur.


Malzemeye Göre Yetişkin ve Çocuk Havuz Bonesi Çeşitleri Nelerdir?


Bone yapımında kullanılan temel malzemeler lateks, silikon, likra ve neoprendir. Hem kadın hem de erkek yüzme bonesi modellerinde kullanılan koyu gri rengi ile karakterize lateks boneler lateks kauçuktan yapılır ve 1920'lerden bu yana kullanılır. Çok dayanıklı olmaları ve başa sıkı oturmaları sayesinde hız avantajı sağladığı için, rekabetçi yüzücüler tarafından hala tercih edilen klasik modellerdir. Saçları havuzun kloruna karşı çok iyi korur. Bununla birlikte, takılması ve çıkarılması diğer modellere kıyasla daha zordur ve bazı insanların latekse alerjisi vardır.

Silikon boneler, tüm çeşitler arasında en çok kullanılan bone modelidir. Lateks alerjisi olan kişilere alternatif geliştirilen silikon boneler, kauçuk modellere kıyasla biraz daha yüksek fiyatlı olma eğilimindedir. Kauçuğun sınırlı renk yelpazesine kıyasla silikon boneler hemen hemen tüm renklerde satışa sunulur. Özellikle kadın yüzme boneleri için şık tasarımlarıyla öne çıkan geniş bir stil seçeneği sunar. Saçları suya karşı oldukça iyi koruyan bu modeller rahatça giyilip çıkarılabilir. Silikon boneler daha ince bir bone tasarımı ile ihtiyacınız olan korumayı ve kapsamı sağlarken diğer malzeme türlerine göre yüksek sıcaklıklara daha verimli bir şekilde dayanabilir.

Açık denizde ya da soğuk mevsimde yüzmek için boneye ihtiyacınız varsa neopren malzemeden yapılmış bone modellerini tercih edebilirsiniz. Diğer tüm malzemelerden daha kalın olan neopren tipik olarak dalış ve sörf kıyafetlerinde kullanılan ve yüksek ısı yalıtımı özelliğine sahip teknik bir kumaştır. Neopren bone modelleri ile açık denizlerdeki düşük sıcaklıklarda ısı kaybını önleyebilirsiniz.


Yüzme Bonesi Nasıl Takılır?


Boneler genellikle lateks veya silikon gibi yapışkan malzemelerden yapıldığından kuru saça kolayca yapışabilir. Özellikle tek başına yüzme ekipmanı kullanmakta zorlanabilecek çocuklarda bu durum bone takmayı zorlaştırabilir. Boneyi nasıl takmanız gerektiğine dair pratik ipuçları ile sizin ya da çocuğunuzun saçlarınıza zarar vermeden boneyi ideal şekilde yerleştirebilirsiniz.

Silikon ve lateks gibi malzemeler ıslak yüzeylerin etrafında daha kolay kayar. Saçlarınızı önceden hafifçe ıslatarak süreci kolaylaştırabilirsiniz. Bone takmak için saçlarınızı tamamen ıslatmak zorunda değilsiniz, ancak bone malzemesinin sorunsuz bir şekilde kayması için saçlarınızın yeterince nemli olduğundan emin olmalısınız. Saçlarınız nemli olduğunda bone başınızdan aşağıya doğru düzgün bir şekilde hareket eder ve kolay bir şekilde takılır. Saçlarınızı nemlendirirken az miktarda durulanmayan bir saç kremi ekleyerek boneyi çok daha rahat ve hızlı bir şekilde takabilirsiniz.

Uzun saçlarınız varsa bone takmadan önce saçlarınızı düzgün bir şekilde bağlayarak dağınıklığı önleyebilirsiniz. Sert nesneler bonenizi kolayca yırtabileceğinden, saçlarınızı bağlarken tel tokalar veya keskin aksesuarlar kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Aşağıdaki pratik adımları takip ederek ister yetişkin ister kız ya da erkek çocuk yüzme bonelerini kolay bir şekilde takabilirsiniz.

 1. Boneyi takmadan önce iki elinizi bonenin içine geçirin ve elinizin dış yüzeyini kullanarak boneyi her iki taraftan olabildiğince uzağa doğru yavaşça gerdirin.
 2. Boneyi, göz veya göğüs hizasında esnetmek yerine, ellerinizi başınızın üstüne yerleştirerek esnetin.
 3. Bu şekilde, boneyi geride hiçbir saç teli bırakmayacak ve başınızın içine rahatça sığacak kadar genişletin.
 4. Boneyi ideal büyüklükte esnettikten sonra dik durarak ya da eğilerek başınıza geçirin.
 5. Hangi pozisyonu seçerseniz seçin, bonenizi başınızın yönünde hareket ettirdiğinizden ve iç tarafın başınıza değdiğinden emin olun.
 6. Ardından, hızlı ve tek bir hareketle boneyi başınızın tamamını saracak şekilde aşağıya doğru çekin.
 7. Ellerinizi boneden çıkarırken başınızın arkasından çıkarmaya ve tırnaklarınızın boneye zarar vermemesine dikkat edin.
 8. Başınızın önünde veya ense bölgesindeki saçların bonenin içine tamamen itildiğinden ve sabitlendiğinden emin olun.

Yetişkin ve Çocuk Yüzme Bonesi Nasıl Temizlenir?


Yüzme boneleri tüm uzmanlık seviyesinde ve yaştaki yüzücü için saçları korumak ve sudaki verimliliği artırmak için tasarlanır. Bununla birlikte, gerekli bakımın yapılmaması en kaliteli bonelerin bile zamanından önce yıpranmasına ve işlevini yerine getirememesine neden olur. Bonenize düzenli bakım yaparak özelliklerini korumasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Bonenizi korumak için alabileceğiniz en basit ancak en önemli önlemlerden biri, her yüzmeden sonra onu temiz suyla yıkamaktır. Klorlu ya da tuzlu suda antrenman yapmanıza bakılmaksızın, her antrenmandan sonra bonenizi yıkamanız gerekir. Suda bulunan mineraller ve katkı maddeleri, bir süre sonra silikon, lateks, elastik, naylon ve hatta neopren gibi en dayanıklı malzemeleri bile bozabilir. Bonenin su ile yıkanması, potansiyel olarak tehdit oluşturan bu kimyasalları uzaklaştırarak bonenin doğal elastikiyetini ve kalitesini korumasını sağlar.

Bonenizi tatlı suyla yıkadıktan sonra mutlaka kurulayın. Çoğu malzeme bakterilere karşı dirençli olsa da, bonenizi kurulamak bakteri oluşumu riskini minimumda tutmanıza olanak tanır. Bu, özellikle lateks yüzme boneleri için önemli bir adımdır. Bonenizi kuruturken deformasyonu en aza indirmek için düz bir yüzeye sermek yerine, şeklini koruyacak şekilde, altına bir destek koyarak kurutmaya dikkat edin. Bonenizi bir şapka sehpasına ya da kalın tutamakları olan bir askıya asabilirsiniz. Bonenizin şeklini korumak için varsa ürünle birlikte gelen saklama kutusunu kullanın. Bone tamamen kurumadan kapağını kapatmamaya dikkat edin.


Bone Bakımında Bunlara Dikkat Edin


 • Yüzdükten sonra bonenizi daima temiz ve yumuşak pH değerine sahip suyla durulayın.
 • Çantanıza koymadan önce bonenizin içini ve dışını iyice kuruladığınızdan emin olun.
 • Yapışmayı önlemek için bonenin içine bebek pudrası serpin ya da küçük ve yumuşak bir havlu yerleştirin.
 • Lateks bonelerin yüksek sıcaklıkta zarar görebileceğini unutmayın.
 • Çantanızı veya bonenizi sıcağa ya da doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçının.
 • Bonenizin, ürünü delebilecek diğer yüzme ekipmanları ile temas etmediğinden emin olmak için çantanızda kendi özel bölmesinde saklayın.
 • Bonelerinizin ömrünü uzatmak için 2 veya 3 boneyi dönüşümlü olarak kullanın.
 • Esnemeyi azaltmak için her antrenmanda farklı bir bone giymeyi deneyin.

Yüzme bonesi saçları yüzden uzak tutar, sürtünmeyi azaltır ve daha fazla hidrodinamik etki sağlar. Aynı zamanda saçı, saç derisini ve kulakları havuz suyundan korumaya, kulak tıkaçlarını içeride tutmaya ve havuzu temiz bırakmaya yardımcı olur. Açık suda yüzücüleri, diğer sporcular ve kurtarma ekipleri için daha görünür hale getirir. Speedo, Adidas, Arena ve Jawbone gibi dünyanın önde gelen prestijli markalarının tasarladığı en iyi bone modelleri ile yüzme performansınızı geliştirin. Erkek, kadın, erkek çocuk ve kız çocuk yüzme bonesi modellerini ayrıcalıklı fiyatlarla Barcin.com üzerinden hemen satın alın!

Tümünü göster

Giriş Kayıt ol
Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı