{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Güvenli Alışveriş

2.000 TL üzeri Ücretsiz kargo!

Spor Malzemeleri Top

73 Ürün
  1. Varsayılan
  2. Artan Fiyat
  3. Azalan Fiyat
  4. Yeni Gelenler
Filtrele

Seçili Filtreler (1)

Temizle
Temizle
Daha fazla göster
Daha fazla göster
Daha fazla göster
73 Ürünü Listele
Kategorinin Öne Çıkanları
73 üründen ürün görüntüledin.

Sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazlardan olan spor, izleyici ya da performans sergileyen rolüyle sosyal yaşantımızın önemli aktivitelerinden biridir. Dünyanın her noktasında milyonlarca insanı hiç bitmeyen rekabet ve mücadelelerde bir araya getiren spor branşları, kurallar, oyun alanları, ekipmanlar ve diğer unsurlarıyla birbirinden farklı disiplinlerdir. Spor branşlarının birçoğunda ortak olan noktaların başında ise top gelir. Farklı sahalar üzerinde, farklı sayıda sporcularla ve ekipmanlarla oynanan birçok spor dalında toplar maçların oynanması için gereken nesnedir. Her spor branşı için geliştirilen top tasarımları, zemine ve oyun kurallarına göre farklı nitelikler ve ebatlara sahiptir.


Top ile Yapılan Sporlar Nelerdir?


Günümüzde faal olarak oynanan sayısız spor branşı mevcuttur. Bu spor branşlarının çok büyük bir çoğunluğu topla oynanır. Bu spor dallarındaki mücadelelerde takımlar ya da bireysel sporcular o branşın kurallarına uygun bir şekilde performanslarını topla sergiler. Günümüzde top ile oynanan popüler sporlara örnek olarak futbol, basketbol, voleybol, hentbol, tenis, golf, Amerikan futbolu, rugby, beyzbol gibi branşlar sayılabilir.

Topla oynanan spor branşlarında sporcular, genellikle topu rakip takımın hedefine (pota, kale, oyun alanı sınırları gibi) göndermeye çalışırken kendi hedefinden uzak tutmaya çalışır. Takımlar ya da sporcular kendi alanlarını veya hedeflerini korurken ve rakibinin hedefine doğru hücum ederken topu araç olarak kullanılır. Futbolda topla gol atmak, basketbolda topu rakip potaya göndermek, voleybol, tenis, badminton gibi sporlarda file engelini aşarak topu rakip alana göndermek, Amerikan futbolunda topla rakip sahanın bitiş çizgisini geçmeye çalışmak gibi skor getiren, maçları kazandıran tüm aksiyonlarda top başroldedir. O nedenle bu sporlarda top, maçın sonucu, oyuncuların performansı ve seyir kalitesi ile doğrudan ilgilidir.


Branşıyla Özdeşleşen Top Türleri Barcin.com’da


Spor malzemeleri ve ekipman üreticisi markalar, genellikle her spor branşı için ayrı ayrı top modelleri üretir. Ancak bazı markalar, bir branşa ait ürettiği özel top tasarımlarıyla o alanda uzmanlaşmayı tercih edebilir. Örneğin Mikasa markası, dünyaca ünlü spor ekipmanı ve spor tekstili üreticisi olmasına karşın genellikle voleybol branşında uzmanlaşmıştır. Dünyanın birçok yerinde voleybol müsabakalarında kullanılan sarı, mavi ve beyazdan oluşan renkli top tasarımı Mikasa’yı voleybol branşı ile özdeşleştirmiştir. Futbol toplarında da Adidas, Nike, Puma, Umbro gibi dünyaca ünlü markalar, uluslararası turnuvaların ya da ulusal futbol liglerinin tedarikçisi olarak özel top tasarımlarına imza atar. Dünya kupalarında, kıtasal şampiyonalarda, ulusal liglerde kullanılan özel futbol topu tasarımları bunlara örnek olarak verilebilir. İngiltere Premier Ligi’nde Nike futbol topu tasarımları kullanılırken Şampiyonlar Ligi maçları Adidas futbol top modelleriyle oynanır. Benzer şekilde basketbol branşında Spalding markası basketbol salonlarında en fazla tercih edilen ve adı bu sporla anılan top markalarının başında gelir. Spalding, yıllardır NBA başta olmak üzere birçok uluslararası basketbol organizasyonunun resmi top tedarikçisi olarak özel basketbol topu tasarımları geliştirir.


Spor Yaparken Performansınızı Zirveye Çıkarın


Topla oynanan tüm spor branşlarında performans sergilerken, spor keyfini artırmak ve oyunu uygun şartlarda oynayabilmek adına top tercihleri kadar ayakkabı ile kıyafet seçimleri de önemlidir. Erkek spor ayakkabı modelleri ya da kadın spor ayakkabı modelleri arasından ilgilendiğiniz branşa uygun ayakkabı tercihi yaparak verimli bir şekilde performans sergileyebilirsiniz. Spor ayakkabı tercihi yaparken spor yapacağınız zemine uygun modellere yönelmeniz en önemli kriterlerin başında gelir. Bu sayede spor alanlarında sakatlık ve yaralanmaların da önüne geçmiş olursunuz. Ayakkabıları doğru spor kıyafetleri ve ekipmanlarla desteklemeniz de sporda geçirdiğiniz sürenin etkin değerlendirilmesini sağlar. Futbol oynarken barcin.com’un erkek futbol ürünleri kategorisini ziyaret ederek tüm ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz Benzer şekilde erkek basketbol kategorisi de parke üzerinde gerekli ekipman desteğini size sağlar.


Orijinal Top Seçimi Nasıl Olmalı?


Spor müsabakalarında kullanılan toplar, oynandığı branşın adıyla anılır. Futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, tenis topu gibi… İlgili spor branşının temel dinamiklerine uygun olarak tasarlanan top tercihlerinde, oyunun kalitesini artırmak ve sporcuların yeteneklerini tam olarak yansıtabilmesi için orijinal top seçimi çok önemlidir. Peki, orijinal top seçimi yapılırken nelere dikkat etmek gerekir?

  • Topun kullanıldığı branşa uygun şekilde olması çok önemlidir. Orijinal top seçimiyle, hacim, çap, ağırlık gibi kriterlerde sporun gerektiği standart ölçülerde üretilmiş olmasını garanti altına almış olursunuz.
  • Futbol topu, basketbol topu, tenis topu gibi top çeşitlerinin dış yüzeyinde uygun materyal kullanılması, sporcuların performansını doğrudan etkileyen bir unsurdur. Orijinal toplarda, dış yüzeyi için genellikle deri ya da en doğru materyal kullanılır.
  • Topların üretiminde insan sağlığı için tehlikeli maddeler kullanılmadığından emin olmalısınız. Bunun için de orijinal top tercih etmenizde fayda vardır.
  • Bazı markalar, antrenman ve maç toplarını ayrı kategoriler olarak piyasaya sürebilir. İlgilendiğiniz branş için top tercihi yaparken, topun antrenmanlarda mı, maç performansı için mi uygun olduğunu kontrol etmelisiniz. Top fiyatları antrenman ve profesyonel maç topları olmasına göre de farklılıklar gösterebilir.
  • Bazı branşlarda, sporcuların yeteneğine ve kapasitesine uygun toplar kullanılması gerekebilir. Örneğin basketbol topunda çocuk ve yetişkinler için uygun olan basketbol toplarının boyutları ve ağırlığı farklı olabilir. Benzer durum tenis topları için de geçerlidir. Yeni başlayanlar ve minik yaştaki sporcular için daha az seken, öğrenmeyi kolaylaştıran yumuşak tenis topu türleri tercih edilebilir.

Spor yaparken giyebileceğiniz konforlu ve şık spor tekstili ürünlerinin yanı sıra top çeşitleri başta olmak üzere ihtiyacınız olan her türlü spor malzemesi barcin.com’un geniş ürün yelpazesinde yer alır. İlgilendiğiniz branşa uygun spor malzemeleri, top ve diğer ekipmanları barcin.com’dan hemen şimdi en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Tümünü göster

Giriş Kayıt ol
Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı