NIKE BRA

Nike

Nike ayakkabı, giyim ve ekipman dahil olmak üzere tüm ürünleriyle spor markaları arasındaki liderliğini sürdürüyor. 1960’lı yılların başında bir atletizm koçu ve öğrencisi tarafından sportif faaliyetlerde başarı ve yüksek performans amacıyla tasarlanan Nike ürünleri, marka teknolojisiyle her geçen yıl geliştirilerek güçlenmeye devam ediyor. Böylelikle sporun ve sporcunun en büyük yardımcısı oluyor. Nike, ayakkabı modellerini basketbol, futbol, koşu gibi birçok çeşitli spor dalına uygun olan özel teknolojilerle üretiliyor. Örneğin, Nike koşu spor ayakkabısı modellerinde yol tutuşunu destekleyen taban, basketbol ayakkabılarında ise kaydırmaz güçlü kauçuk taban ön plana çıkıyor. Spor giyimde özel olarak kullanılan Dri-Fit teknolojisi ise her aktivite sırasında performansı artırıyor.

Nike spor taytları ve eşofmanları da tıpkı ayakkabılarda olduğu gibi aktivitelere özel olarak üretiliyor. Yoga ve pilates taytlarında kaydırmaz özelliklerdeki kumaşlar ön plana çıkarken koşu taytı modelleri koşu esnasında konfor sağlamak için özel olarak cepli tasarlanıyor. Spor ekipmanları ve aksesuarlarında da Nike, çeviklik ve koruma sağlayan dizlikler, alanlara ...

Nike

Nike ayakkabı, giyim ve ekipman dahil olmak üzere tüm ürünleriyle spor markaları arasındaki liderliğini sürdürüyor. 1960’lı yılların başında bir atletizm koçu ve öğrencisi tarafından sportif faaliyetlerde başarı ve yüksek performans amacıyla tasarlanan Nike ürünleri, marka teknolojisiyle her geçen yıl geliştirilerek güçlenmeye devam ediyor. Böylelikle sporun ve sporcunun en büyük yardımcısı oluyor. Nike, ayakkabı modellerini basketbol, futbol, koşu gibi birçok çeşitli spor dalına uygun olan özel teknolojilerle üretiliyor. Örneğin, Nike koşu spor ayakkabısı modellerinde yol tutuşunu destekleyen taban, basketbol ayakkabılarında ise kaydırmaz güçlü kauçuk taban ön plana çıkıyor. Spor giyimde özel olarak kullanılan Dri-Fit teknolojisi ise her aktivite sırasında performansı artırıyor.

Nike spor taytları ve eşofmanları da tıpkı ayakkabılarda olduğu gibi aktivitelere özel olarak üretiliyor. Yoga ve pilates taytlarında kaydırmaz özelliklerdeki kumaşlar ön plana çıkarken koşu taytı modelleri koşu esnasında konfor sağlamak için özel olarak cepli tasarlanıyor. Spor ekipmanları ve aksesuarlarında da Nike, çeviklik ve koruma sağlayan dizlikler, alanlara özel çoraplar ve işlevsel spor çantaları üretiyor. Her ürünüyle kullanıcılarının konforunu ön plana alan Nike, ürünlerini her geçen yıl ihtiyaçlara göre geliştiriyor. Ayrıca ürünleri konfor için tasarlarken estetik görünümden de ödün vermiyor. Sportif şıklığı sağlamak için en ünlü tasarımcılarla çalışıyor. Nike ürünleri kadın, erkek, kız çocuk ve erkek çocuk olmak üzere koleksiyonlara ayrılıyor. Her koleksiyon marka kalitesini ihtiyaca uygun teknoloji ve tasarımlarla birleştiriyor.

Spor giyimin ikonik markası Nike, her sezon yenilenen koleksiyonları ile şaşırtmaya devam ediyor. 1960'lardan bu yana faaliyetlerine devam eden marka, atletler ile başlayan kariyerini sporun her branşına yayarken çıtayı yükseltmeyin de ihmal etmiyor. Alanında önemli başarılar kazanmış sporcularla iş birliği içinde olan marka, Nike Air Max başta olmak üzere Nike Huarache ve Nike Air Force koleksiyonları ile bambaşka bir başarıya daha imza atıyor. Kitleleri peşinden sürükleyen markanın efsane modelleri sadece sporcuları değil, kültürel hayatı da etkisi altına alıyor. Bazı serileri 30 yılı aşkın bir süredir hala üretilmeye devam eden markanın ayakkabıdan çantaya, çoraptan gözlüğe birçok ürünü var.Kadın, erkek ve çocuklar için ayrı koleksiyonlar hazırlayan Nike'ın ürünleri arasında futbol, koşu, fitness, basketbol ve tenis malzemelerinin yanı sıra günlük hayatta kullanmak isteyeceğiniz modelleri de satın alabilirsiniz.

Nike Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

 • Nike spor ayakkabı modelleri günlük giyim, koşu, basketbol, futbol, antrenman, tenis, atletizm, yürüyüş gibi çeşitli kategorilere ayrılır.

 • Kategorilere göre Nike tarafından özel olarak piyasa sürülen ve her birinde farklı teknolojiler kullanılan Air Zoom, Air Max, SuperRep, Pegasus, React gibi özel koleksiyonlar bulunur.

 • Koşu ayakkabıları zemine, mesafeye ve hıza özel olarak farklı tabanlarla şekillenir.

 • Futbol ayakkabıları kuru çim, yumuşak zemin, suni zemin, çoklu zemin, halı saha ve kapalı saha olmak üzere farklı kramponları içerir.

 • Nike basketbol spor ayakkabı modelleri, isimlerini başarılı NBA yıldızlarından alır.

Hızlı, Dinamik ve Güçlü Nike Tasarımları

Nike spor ayakkabıları her geçen gün güncellenen yenilikçi teknolojilerle tasarlanıyor. Nike Zoom serisi adını, Zoom teknolojisi kullanılan hafif, hızlı ve yüksek performans sunan yastıklama sisteminden alıyor. Zoom yastıklama sistemi Air Max’te kullanılan sistemden daha ince bir yapıyla ayağı yere yaklaştırıyor ve ayakların zemine daha duyarlı olmasını sağlıyor. Bu teknoloji kapalı mekân, sert zemin gibi alanlarda Zoom teknolojisi kullanılan ayakkabıları vazgeçilmez kılıyor. Nike Zoom serisinde basketbol, tenis, koşu ve kaykay ayakkabılarının yanı sıra günlük ayakkabılar da üreten marka, maksimum hız ve konforu aynı anda sunuyor. Markaya ait Zoom teknolojisi ile üretilen Nike spor ayakkabı modelleri, içlerine yerleştirilen ultra hafif köpükler sayesinde yeni nesil yastıklama metodunun önünü açıyor. Oldukça hafif ve esnek olan orta taban yastıkları Zoom ile attığınız her adımda sizi destekliyor.

Kapalı mekân ve sert zeminlerde Nike Flywire teknolojisi de büyük avantaj sağlıyor. Nike Flywire ile ayakkabının üst kısmına yerleştirilen naylon lifler, hareket esnasında ayağı sarıyor. Bu sayede vücut ağırlığı doğru yere baskı yaparak zedelenme riskini minimize ediyor. Nike Flywire teknolojisi antrenman ayakkabılarında ve Nike Air Force serisinde sıklıkla kullanılıyor.

Nike’ın 20 yılı aşkın süredir hemen hemen tüm ayakkabılarında kullandığı ve sürekli geliştirdiği son derece dayanıklı ve çok yönlü olan Nike Air teknolojiside rahatlık ve ayak vuruşunu yastıklama özelliği gösteriyor.

Ayağı bir çorap gibi saran Nike Huarache, ilk kez 1991'de su kayağı patiklerinden ilham alınarak tasarlanıyor. Air teknolojisi ile desteklenen ayakkabı, klasik Huarache Run modelinden sonra yepyeni bir dış görünüşe kavuşuyor. Bağcıksız yeni duruşu ile tam not alan model, özellikle Nike krampon modellerinde tercih sebebi oluyor. Kolay ve pratik kullanımı krampon arayan kullanıcıları olduğu kadar bağcıksız ayakkabı arayan ebeveynleri de memnun ediyor. Nike çocuk ayakkabısı modelleri içinde en beğenilen ayakkabılardan biri olan Huarache, çocuk ve bebekler için rahat ve konforlu seçenekler sunuyor.

Uzun ve tempolu yürüyüşlerin yanı sıra koşmayı sevenler için tasarlanan Nike Air Monarch, tüm özellikleri ile tam bir antrenman ayakkabısı. Air Max teknolojisi ile desteklenen model, diz ve baldırlar üzerindeki yükü hafifletiyor. Hem açık hava hem de spor salonu kullanımına uygun olan model, deri sayaya sahip. Kadın ve erkekler için iki farklı seri halinde satışa sunulan Monarch, yine bir antrenman ayakkabısı olan Nike M2K Tekno modeline de ilham kaynağı oluyor.

Nike Air Max serisi ile popülaritesini arttıran Air teknolojisi, sağlam ancak esnek bir üretan yuvanın içinde tutunan basınçlı hava ile çalışıyor. Basınçlı hava, çarpma kuvvetini azaltarak hava ünitesinin orijinal hacmine dönmesini sağlıyor. Hava teknolojisi sporun özel ihtiyaçlarına, sporcunun beden yapısına, spor faaliyetinin yapıldığı araziye, mesafeye ve hıza göre şekilleniyor. Topuk, ön ayak veya her iki konum olmak üzere farklı modeller, farklı şekilde tasarlanarak piyasaya sürülüyor. Nike Air kullanan Nike Air Monarch gibi modellerde yastıklama, orta taban ve taban astarı ile kaplı olarak tasarlanıyor.Max Air’da maksimum hava hacmi içeren yastıklama, darbe koruması için orta tabanda yer alıyor. Zoom Air modellerinde alışılmışın dışında hareketler için düşük profilli, hızlı tepki veren, düz ve ince bir birim var. Nike Tuner Airise, mekanik öğeleri maksimum hacimle Air-Sole biriminde bir araya getirerek hava teknolojisine yenilik katıyor. Hava teknolojisi Nike Training ayakkabı modellerinde yürüyüşü konforlu hale getiriyor.

Nike Ayakkabı Numara Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Ayakkabı seçimini belirleyen kriterler çoğu zaman kişisel ihtiyaçlara ve beğenilere göre şekilleniyor. Fakat doğru ayakkabıyı seçmek ve satın almak çok daha fazlasını gerektiriyor. Ayakkabının rahat ve konforlu olması ise tek başına yeterli değil. Ayakkabınızı satın almadan önce belirlemeniz gereken birden fazla seçim kriteri var.

 • Öncelikle nerede, ne zaman ve ne için kullanacağınızı belirleyebilirsiniz.

 • Nike beden numara çizelgelerinden destek alabilirsiniz.

 • Nike Fit uygulamasıyla telefon kamerasını kullanarak ayakkabı numaranızı tam olarak ölçebilirsiniz.

 • Her yıl ayakkabı numaranızda kilo alıp vermek gibi çeşitli fizyolojik nedenlere bağlı herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 • Ayaklarınızın günün yorgunluğundan nasıl etkileneceğini bilmediğiniz için ayakkabı numaranızı akşam saatlerinde ölçmeye özen göstermelisiniz.

Nike Spor Ayakkabı Modelleri Nasıl Kombinlenir?

 • Nike kadın koleksiyonunun içerisinde yer alan renkli spor tayt modelleri ve Nike sweatshirt çeşitleriyle sportif şıklığı yakalayabilirsiniz.

 • Nike beyaz ayakkabı modellerini renkli şort ve salaş tişörtlerle kombinleyebilirsiniz.

 • Kısa kollu spor elbise renkleriyle uyumlu Nike kadın ayakkabı kombiniyle hem konfor hem de şıklık oluşturabilirsiniz.

 • Blue Jean pantolonlarla ve renkli Nike spor ayakkabılarıyla alternatif bir şıklık yaratabilirsiniz.

 • İster mini ister midi boy olsun, tüm etek modelleriyle Nike’nin ince tabanlı modellerini kullanarak şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Nike İle Güçlü Performans İçin Yenilikçi Teknolojiler

Nike, sporu ve sporcuları etkilediği kadar sokakları da kendine çekiyor. ‌Nike‌Air ‌Force 1, tasarımı ile yakaladığı ritmi sokak modasına imza atarak tamamlıyor. Kadın, erkek ve çocuklar için birbirinden şık modeller tasarlayan marka, hiç olmadığı kadar renkleniyor. ‌React, ‌Goretex, ‌‌Air, ‌Flywire,‌Lunarlon ve ‌Flyknit teknolojileri ile desteklenen modeller, kullanıcılara ihtiyaçlarına uygun çözümler getiriyor. Kalın tabanları ‌Air teknolojisi ile yastıklama yapan ayakkabılar, konçlu ve konçsuz modellere sahip.

Ayakkabı modelleri ile sınırlı kalmayan markanın zengin koleksiyonunda giyim ve aksesuar eşyaları da bulunuyor. Eşofman, şort, tişört ve çorapların yanı sıra çanta ve şapka da üreten Nike, geniş bir hayran kitlesine sahip. Nike kadın ayakkabısı modelleri ile birlikte giyilebilen günlük taytlar, eşofman altları ve şortlar birbirinden şık Nike çanta modelleri ile tamamlanıyor. Nike mont modelleri ise her yaştan kadın ve erkeği etkilemeyi başarıyor.

Erkeklerin sadece spor salonlarında giymek istemeyeceği kadar rahat ve konforlu olan Nike eşofman altı çeşitleri günlük kombinlerde de kullanılıyor.Nike sweatshirt modelleriyle tamamlanan sokak şıklığı enerjik duruşu ile fark yaratıyor. Spora giderken kullanmak için üretilen Nike sırt çantası modelleri ise şık duruşları ile günün her anı yanınızda olmayı hak ediyor. Nike erkek ayakkabı modelleri ile kombinleyebileceğiniz onlarca seçenek sunan marka, iddialı ve sportmen erkeklerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Nike krampon çeşitlerini futbol aktivitelerinin zeminine uygun olan özel tasarımlarla üretiyor. Kuru çim zemin kramponları güçlü tutuş sağlamak için ve yüksek performansa yardımcı olarak özel açılı çivilerle tasarlanıyor. Açılı çiviler sert gövdeyle birleşerek her adımda daha fazla hızlılık garanti ediyor.Çoklu zemin kramponları topuğun altındaki köpüğü sayesinde koşarken ve dönerken her adımda yastıklama sağlıyor. Çivili hafif plakalarıyla çok yönlü tutuş kazandırıyor.

Suni çim kramponları içinde ise Nike Mercurial serisi ön plana çıkıyor. Seri her adımda hızlanmayı sağlayan Nike Aerotrak bölgesiyle ve tüm hava koşullarına dayanıklı All Conditions Control teknolojisiyle tasarlanarak satışa sunuluyor. Nike erkek çocuk koleksiyon ayakkabılarının içerisinde çocuklara özel Nike sneaker çeşitleriyle birlikte kramponlu ayakkabı modellerinin her birine rastlanıyor.

Nike Revolution ayakkabı serisi, hafif örgü kumaşıyla ayağı sararak nefes alabilirlik ve rahatlık sunuyor. Yumuşak köpük orta tabanıyla ayağı desteklerken dokulu dış duvar ayakkabının ağırlığını azaltıyor. Kauçuktan üretilen taban birçok zeminde uzun süreli tutuş sağlıyor. Bu özellikleriyle seri, yetişkin kadın ve erkek ayakkabılarında özel olarak kısa mesafeli açık hava koşularında konfor sağlıyor. Ayrıca Nike kız çocuk ve erkek çocuk ayakkabılarında bu koleksiyonun ürünleri sade bantla, kolay giyilebilen destekleyici tasarımla üretiliyor.

Bu koleksiyona ek olarak tüm modellerin Nike çocuk ayakkabısı çeşitlerine uyarlanan versiyonları bulunuyor. Çocuk koleksiyonları içerisinde yer alan spor ayakkabısı versiyonlarının her birisi yetişkinler için tasarlanan modele özelNike teknolojilerini içeriyor. Sadece numaraya göre farklılık gösteriyor ve yaşlara göre gruplandırılarak kolay giyilebilecek şekilde tasarlanıyor. Çocuk ayakkabıları içerisindeki Nike Court Borough serisi, düz Air tabanıyla ve renk seçenekleriyle her yaşa uygun olarak piyasaya sürülüyor.

Nike erkek ayakkabı basketbol koleksiyonunda efsane oyuncu Michael Jordan’ın ismiyle piyasaya sürülen Nike AirJordan serisi ön plana çıkıyor. Jordan serisinde ayakkabılara ek olarak, NikeTişört, şort, mont gibi ürünler de bulunuyor. Jordan spor ayakkabılarının bilekli yapısı sportif bot modellerini andırıyor. Sportif dokunuşlarıyla NikeBot modelleri de Air Force, Manoa serileri ile satışa sunuluyor. Seri ayakkabıları hava koşullarına dayanıklı kumaş yapısı ve kaymayı önleyen kauçuk tabanlarıyla güvenli yol tutuşu sağlıyor.

Zengin seçenekler sunan geniş ayakkabı ve giyim koleksiyonu ile her yaştan kadın ve erkeğin beğenisini kazanan Nike, size enerjik bir hayat vadediyor. Spor yapmasanız bile giydiğinizde kendinizi daha enerjik ve dinamik hissedeceğiniz ürünler barcin.com'da sizi bekliyor. Sezonun trend parçalarının yanında Nike outlet ürünlerini de satın alabileceğiniz barcin.com koleksiyonunu hemenincelemeye başlayabilir, fırsat ve avantajlardan yararlanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.