{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Güvenli Alışveriş

2000 TL üzeri Ücretsiz kargo!

Nike Air Max

117 Ürün
 1. Varsayılan
 2. Artan Fiyat
 3. Azalan Fiyat
 4. Yeni Gelenler
Filtrele

Seçili Filtreler (1)

Temizle
Temizle
Daha fazla göster
Daha fazla göster
117 Ürünü Listele
Kategorinin Öne Çıkanları
117 üründen ürün görüntüledin.

İlk modeli 1987'de üretilen Nike Air Max, Nike’ın ünlü ayakkabı serisidir. Air Max ayakkabıların tanımlayıcı temel özelliği, basınçlı havayla doldurulmuş esnek üretan keselere sahip bir orta tabanlarının bulunmasıdır. Nike tasarımcılarından Tinker Hatfield tarafından yaratılan Air Max ayakkabının dışından görülebilen üretan keseleri, ayak tabanına yastıklama sağlar. Nike Air Max ayakkabılarının orta tabanlarına gömülü şekilde, bir veya daha fazla sayıda basınçlı hava ünitesi yerleştirilir. "Hava üniteleri - Air unit" veya "Hava yastıkları - Airbag" olarak adlandırılan yastıklama birimleri, ağırlığı azaltırken üst seviyede destek sağlar. Air birimlerinin sayı, boyut ve tasarımı modeller arasında farklılıklar gösterir. İlk modelde basitçe topuk altında küçük bir hava ünitesi yer alırken Air VaporMax’ın tüm orta tabanı hava ünitelerinden oluşur. Nike Air Max modelleri, özellikle sneaker meraklıları ve koleksiyoncular arasında oldukça popülerdir.


Nike Air Max’ın Evrimi


Klasik Nike Air Max 1'in ortaya çıkışından bu yana, her yıl yenilenen Air Max’lar birçok ikonik Max Air spor ayakkabısı ortaya çıkarır. Bu tasarımlardan daha fazla hava ve estetik iyileştirmeler içeren Nike Air Max 90 ve Nike Air Max 180 gibi bazı modeller, çok satan Air Max ayakkabılar arasındadır. Yenilenen versiyonlarıyla Air Max ayakkabılarda sabit unsur, hava biriminin giderek daha iyiye doğru gelişmiş olmasıdır. Air Max’ın evrimi boyunca yaşadığı dönüm noktaları şöyle sıralanabilir:

 • Tabanında hava ünitesi bulunan Air Max 180 modeli için şık bir tasarım oluşturmak amacıyla, Tinker Hatfield ile Bruce Kilgore gibi farklı tasarımcılar birlikte çalışır.
 • Sergio Lozano tarafından tasarlanan Air Max 95, hava ünitesini sadece topukta değil, tabanın ön kısmında da tamamen açığa çıkararak daha ileri bir tasarım oluşturur.
 • Christian Tresser tarafından tasarlanıp çok satanlar arasına giren bir diğer model Nike Air Max 97, ayak ucundan topuğa kadar tam boy bir hava ünitesine sahiptir.
 • Tam boy yastıklama teknolojisi, 1998'de sokak stilinden etkilenen Nike Air Max TN ile daha da geliştirilir.
 • 21. yüzyılın başında Nike Air Max tasarımı, 2003 yılında Nike Air Max 360 modeliyle gelişmeyi sürdürür.
 • Nike, koşucular için geliştirdiği Caged Air ünitesi ile tamamen hava yastıklı taban üretmeye başlar. 2015’te esnek hava yastıklı tabana ve dinamik bir renk yelpazesine sahip, farklı Nike Air Max tasarımları ortaya çıkar.
 • 2016’da Air Max’ın 30. yılına özel, nostaljik özellikler taşıyan bir model olarak Nike Air Max Zero, tüy kadar hafif file üst malzemesiyle sunulur.
 • 2017’de, bir Flyknit karışımı ve Air tabanlı, tam boy hava ünitesi bulunan, çorap benzeri yapısıyla Nike VaporMax sunulur. VaporMax, şimdiye kadar yapılmış en hafif Air Max sneaker olur.

Güncellenen Nike Air Max Tasarımı


Spor ayakkabı tarihinde en çok takipçisi bulunan stillerden birini oluşturan Nike Air Max ayakkabı serisi, 1987'de ortaya çıkışından bu yana her yıl yenilenir. Air Max 2019 yılındaki modeller, tasarımlarına tek parçadan oluşan bir file üst kaplaması ilave eder. Ayağın orta kısmından ayakkabının arkasına kadar uzanan file kaplama ayakkabıya güncel bir görünüm kazandırır. Nike swoosh logosu ön taraftan kaldırılıp ayağın iki yanına yerleştirilir. Bu büyük logoların her ikisinin de reflektör özelliği taşıması gece koşucuları için avantaj sağlayan bir eklemedir. Ayrıca bütünsel bir yapıya kavuşan yeni dil tasarımı, ayağın sıkı ve rahat oturuşunu destekler.

Tasarım güncellemeleri içeren yeni Air Max modelleri, hem estetik hem de Nike’ın performans standartlarına uygunlukları sayesinde kullanıcılardan iyi puan alır. Nike Air Max ayakkabılar tam uzunluktaki dil yapısı, topuk kavrama yeri sayesinde sporcuların ayağına tam ve rahat oturacak şekilde tasarlanır. Dış tabanı tamamen sert kauçuktan üretilen Nike Air Max ayakkabılar, uzun süreli kullanıma uygun dayanıklılığa sahiptir. Artan topuk dolgusu ve ayakkabının boyu uzunluğunca çalışan hava yastığı, koşuculara hem düz hem de nispeten engebeli arazilerde yastıklama ve koruma sağlar. Air Max'in tam boy hava yastığına sahip modellerinin tabanları, darbe emilimi sağlamak üzere, yumuşak yapıda ve tepki verme süresini azaltan özellikler taşır. Çoğu Air Max ayakkabının taban tutuşu özellikle pist, koşu bandı veya yol koşusu için oldukça uygundur.


Nike Air Max 270 Özellikleri


Nike'ın ilk yaşam tarzı Air modeli olan Nike Air Max 270, çarpıcı, şeffaf bir Air Max topuk kısmına sahiptir. Daha fazla hava desteği isteyenler için Nike, tamamen devrim niteliğinde bir tasarım ve büyüleyici bir çekicilik oluşturan 32 mm kalınlığında bir topuk Air birimi yerleştirir. Sportif yapısı, çift yoğunluklu köpük tabanı, nefes alabilen file üst kısmı ve sayısız renk kombinasyon seçeneği Nike Air Max 270’in dikkat çeken özelliklerini oluşturur. Air Max 270 modeli kullanıcısına konfor, destek, mükemmel uyum ve hafiflikle ilgili tüm özellikleri sağlar. En fazla tanınan Air Max ayakkabılarından ikisi olan Air Max 93 ve Air Max 180'den ilham alan Nike Air 270, Air Max serisinde göze çarpan yeni bir silüet haline gelir. Kullanıcı yorumlarına göre genel özellikleri şöyle sıralanır:

 • Nike Air Max 270 seri içindeki en rahat ayakkabılardan biridir.
 • Air Max 270 modelinin ayak desteği üst seviyededir.
 • Air Max 270 oldukça şık görünümlü bir ayakkabıdır.
 • Topuk hava birimi olağanüstü bir destek sunar.
 • Nike Air Max 270 son derece hafif bir spor ayakkabıdır.
 • Giyim tarzınıza uymak konusunda çok yönlülük sunar.

Yeni Nike Air Max Modelleri


Serinin dikkat çekici modellerinden olan Nike Air Max 720’nin ayırt edici özelliklerinden biri, Nike’ın bugüne kadar tasarladığı dış taban boyunca uzanan en yüksek (720) Air birimini kullanmasıdır. Her açıdan görünür bir hava birimi sağlayan Air Max 720 ayakkabı, her adımda mükemmel yastıklamayı garantileyen 38 mm’lik topuk desteğine sahiptir. Üst kısmında, dalga benzeri eşsiz bir tasarımı bulunan Nike Air Max 720, orta ve yan taraflarından dışarıya yayılıyor gibi görünen kapalı şekillerden ve doğadan ilham alan renk tonlarında tasarlanmış file yüzeylerden oluşur. Nike Air Max beyaz rengi tercih edenler için ise, tümüyle beyaz Air Max 270 modeli de bulunur.  

Rahat modeller arasında yer alan Nike Air Max Invigor, Max 95'ten ilham alan şık bir silüete sahiptir. Nike Air Max Invigor Print'in sunduğu renk çeşitleri büyüleyicidir. Nike Air Max kadın ve erkek modelleri arasında oldukça hafif ayakkabılar olarak sınıflanan model, yürüyüş için oldukça uygun özellikler sunar. Gündelik kullanıma uygun Nike Air Max erkek ayakkabıları arasında da öne çıkan Air Max Invigor modeli, gündelik kombinlerin kolay bir tamamlayıcısı haline gelir.

Son derece konforlu Nike Air Max Alpha Trainer, şık görünümlü Air Max tasarımları arasında yer alır. Hem egzersiz hem de günlük kullanımda oldukça iyi performans gösteren Nike Air Max Alpha Trainer, ayağa tam ve rahat oturan, orta tabanı yastıklı bir cross-training ayakkabısıdır. Spor salonunda veya gündelik ayakkabı olarak kullanmaya imkan tanıyan özellikler taşır.

Siz de en yeni Nike Air Max serisinden dilediğiniz rengi ve modeli satın alıp gelişmiş yastıklama desteğinden faydalanabilir, performansınızı her zaman yüksek tutabilirsiniz. Avantajlı seçenekler sunan Nike Air Max fiyatları arasından bütçenize ve kullanım amacınıza uygun bir Air Max modelini barcin.com üzerinden seçin, hava ünitesinin sunduğu taban ve topuk desteği sayesinde egzersizlerinizi zorlanmadan tamamlayın! 

Tümünü göster

Giriş Kayıt ol
Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı