{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Güvenli Alışveriş

2000 TL üzeri Ücretsiz kargo!

Çocuk Aksesuar

0 Sonuç
Kategorinin Öne Çıkanları

Aradığınız sonuç bulunamadı

Başka bir kategoriye göz atmaya ne dersin? 4997 ürün içinde sana uygun bir şeyler olduğuna eminiz.

Ara
Öne Çıkanlar

Çocuk kıyafetleri, mevsimine ve işlevine göre satın alınan çocuk aksesuar çeşitleri ile tamamlanıyor. Yazın, sıcak havalarda siperli bir şapka ya da kış soğuklarında boyun ve başlarını sıcak tutacak bere, atkı modelleri ile sürekli kullanacakları çanta, çorap gibi ürünler öncelikli çocuk aksesuarlarını oluşturuyor. Barçın’ın kategorileri arasında yer alan çocuk aksesuar modelleri, ihtiyaca göre ve kullanım sıklığına bağlı olarak çeşitli miktarlarda satın alınıyor.


Çocuk Aksesuar Modelleri Nelerdir?


Çocuk aksesuar modelleri arasından seçim yaparken temelde iki önemli kriter bulunuyor: Sağlık ve güvenlik. Bu iki kriterin yanı sıra, her ailenin ve çocuğun kendi zevkine özel kriterleri de ürün seçiminde büyük rol oynuyor. Aileler, çocuklarının sağlıklarının korunması ve yanında götürdükleri eşyalarının güvenli şekilde taşınmasını önemserken, çocuklar tarzlarını yansıtacak modelleri tercih ediyor. Bu durumda ailenin, çocuklar için gerekli aksesuarları belirleyerek, renk ve model konusunda seçimi onlara bırakmaları ürünlerin çocuklar tarafından sevilerek kullanılmasını sağlıyor. Nike aksesuar ve Adidas aksesuar modelleri, büyüme ve gelişme çağında olan çocuklar için özel olarak üretiliyor. Çocuk aksesuarlarında en çok dikkat çeken ürünler ise şöyle sıralanabiliyor:


Çocuk Aksesuarları: Atkı, Bere ve Eldiven Çeşitleri


Çocukların soğuk havalarda kendilerini korumaları için çeşitli aksesuarlara ihtiyacı oluyor. Başın üst kısmı ile şakak bölgesini soğuktan koruyan berelerin kulakları da koruyan modelleri daha çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra bere ile takım atkı ve eldiven çeşitleri oldukça popüler. Takım olmasının yanı sıra değişik renklerde olup birbirini kombinleyen tarzlar, özellikle kız çocuklar tarafından daha çok seviliyor. Erkek çocuklar ilkokul çağındayken, süper kahraman görsellerinin olduğu aksesuarları kullanırken düz renkleri pek istemiyor. Yaşları büyüdükçe spor görünümlü atkı, bere ve eldivenler daha çok ilgilerini çekiyor. Kombinlemek için montla ve botla aynı renk bere ve atkı modellerini tercih eden kız çocuklarda ponponlu, peluş çeşitler daha çok satın alınıyor. Özellikle erkek çocuk bere çeşitlerinin, gün içinde sürekli hareket halinde olan çocukları rahatsız etmemesi, başından çıkıp durmaması önem taşıyor.    


Rengarenk ve Dayanıklı Çocuk Çorap Çeşitleri


Çorap, yazın da kışın da giyilen bir aksesuar olarak öne çıkıyor. Özellikle kışın soğuklarında ayakları sıcak tutmak için önemli derecede ihtiyaç duyulan çorapların, tırnak uzaması, ayakkabıya gelen darbeler gibi nedenlerle hemen deforme olmaması gerekiyor. Ayrıca çocuk çorap modellerinin ayak bileklerini çok sıkmaması gerekiyor. Ayak bileklerini çok sıkan çoraplar bileklerdeki kaslarda sıkışma yaratırken, ayağın rahat hareket etmesini engelliyor. Çok bol gelen çoraplar da ayağın çorap içinde serbest hareket etmesine neden olduğu için denge ve hareket hakimiyet sorunları yaşanabiliyor. Özellikle çok hareketli çocuklarda bu sorunlar kramp ve ağrılara yol açabiliyor.


Çocuk Şapka Modelleri


Çocuk şapka çeşitlerinin kullanılması, yazın sürekli bahçede, parkta ve sokakta oynayan çocukları, güneşin etkilerinden korumak için büyük önem taşıyor. Şapkaların, başın üst kısmını güneşten korurken, bu bölümde fazladan terlemeyi engellemek için hava giriş çıkışını da sağlaması gerekiyor. Şapkanın siperliğinin hemen altında, yüzle birleşen bölümdeki ter emici bölgesinin de çocuğun zamanla sıkılıp şapkayı başından çıkarmasını engelleyecek şekilde olması gerekiyor. Terleme, çocukların şapkayı reddetmelerinin en önemli nedeni ve rahatsız edici terleme hissini yok etmek de kaliteli şapka markalarının görevi.  


Çanta Modelleri


Aksesuarlar arasında en kullanışlı olanları arasında çantalar yer alıyor. Çanta çeşitleri çocuklar için hem rahat taşınabilir hem de güvenlikli aksesuarlar olarak öne çıkıyor. Çantalar, sırt desteği sayesinde çocukların postürlerini de güvenli bir şekilde koruyor. Çantaların çocukların ağırlığının %10 kadar olması gerekiyor. Çanta modellerinin çocuklar için üretilen modelleri, bu ağırlık göz önünde bulundurularak boyutları küçültülüyor. Çocuk çanta modelleri Barcin.com’un avantajlı fırsatları ve birçok kaliteli markanın ürünleri ile siz anne ve babaların beğenisine sunuluyor.  


Çocuk Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Aksesuarlar, çocuklar için seçiliyorsa en çok dikkat edilmesi gereken konu kalitesi ve üretim detayları olarak öne çıkıyor.

  • Çocuklar, büyüklerden daha hareketli oldukları için aksesuarlarının bu aktif yaşama karşı daha dayanıklı olması gerekiyor. Kumaşları ve dikişlerinin hemen parçalanmaması, tüm darbelere ve sürtünmelere karşı sağlamlığını koruyabilmesi önem taşıyor.
  • Kumaş üzerindeki boyanın alerjik reaksiyon gösterebilecek bir boya olmaması, boyanın insan sağlığına ve cildine uyumlu olması gerekiyor.    
  • Çocuklar için bere seçerken, ilk dikkat edilmesi gereken konu, soğuktan koruma kapasitesi. Eğer çok soğuk havalarda takılacaksa, içi polarlı bereler daha kullanışlı oluyor.
  • Çocukların kış aylarında soğuktan korunması için kullanacakları diğer bir aksesuar olan atkının da çocuklar tarafından rahat şekilde kullanması gerekiyor. Atkının dokuma ipliğinin ya da kumaşının yumuşak, çocukların hassas ciltlerine uyumlu olması önem taşıyor.
  • Eldiven seçiminde de aynı hassasiyette olmak gerekiyor. Çocuklar, kendilerini rahatsız eden aksesuarlardan hızlı şekilde kullanmaya eğilim gösteriyor. Üşüseler bile rahatsız oldukları bere ya da atkı türü aksesuarları kullanmayı reddedebiliyor. Bu nedenle onların sevdikleri ve kendilerini rahat hissettikleri aksesuarları tercih etmek önem taşıyor.
  • Çantalarda, çocukların boyuna ve fiziksel yapısına uygun modeller üzerinde durmak gerekiyor. Çocuğa çok büyük gelen çantalar, askı kısmından kısaltılsa bile çantanın büyüklüğü dolayısı ile sırt kısmından itibaren duruş bozukluklarına yol açabiliyor. Büyük çantalar, çocukların sırtlarında tam ve yeterli destek sağlayamadığı için, sırt destekli bile olsa çocuğun sırtını korumayabiliyor.
  • Çorap seçiminde, ayakların hava alması ve çocuğun çorabı giydiğinde ayağında rahatsızlık hissetmemesi gerekiyor. Hava alan ayaklarda terleme olmadığı için zamanla koku ve bakteri oluşumu da gerçekleşmiyor. Bu nedenle, kışlık ve yazlık çorapların tamamında nefes alabilen çoraplar tercih ediliyor.
  • Kışlık çoraplarda ayağın sıcak tutulması ile çorabın hava alabiliyor olması sıklıkla karıştırılıyor. Bu nedenle polyester iplikle dokunmuş ve fiyat olarak daha ucuz çoraplar tercih edilebiliyor. Bu durum zamanla ayakta, çorapta ve ayakkabıda çıkmayan kokulara yol açabiliyor.
  • Çorap üstüne giyilen klasik ya da spor ayakkabıya dışarıdan gelen herhangi bir darbede ayağın yumuşak kalması gerekiyor. Bu nedenle çorapların içine özel bir tür dokuma uygulanıyor. Yazın havlu çoraplar, kışın da yün çoraplar ayağı yumuşak tutarken gelen darbelere karşı daha korunaklı hale getiriyor.

Çocuk aksesuarları bekletmeye gelmiyor. Siz de Barcin.com’da göz attığınız çocuk aksesuar fiyatları ve modellerindeki avantajlı koşulları görmek ve beğendiğiniz modelleri satın almak için acele edin.

Daha fazla göster
{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }
Giriş Kayıt ol
Kayıt Ol

Kayıt olmak için boşlukları doldurunuz.

Oturum açarak hesabımı Aydınlatma Metni kabul ediyorum. Oturum açarak hesabımı Kullanıcı Sözleşmesi kabul ediyorum.
Kayıt Ol
Sipariş Takip
Sipariş takibi için aşağıdaki bilgileri giriniz.
Sipariş Detayı